Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Szkło hartowane do iPhone'a SE 2020: czy powinno pokrywać całą frontową taflę urządzenia?

03.02.2022 16:07 | 0 komentarzy | 1 358 odsłona | red

Materiał promocyjny

Dodatkowa ochrona smartfona to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz uniknąć dużych kosztów naprawy wyświetlacza. Na rynku mamy duży wybór szkieł hartowanych, folii ochronnych czy etui. Jakie szkło hartowane do iPhone'a SE 2020 będzie najskuteczniejsze? Jak prawidłowo je założyć na wyświetlacz, by spełniało swoje zadanie?
0
Szkło hartowane do iPhone'a SE 2020: czy powinno pokrywać całą frontową taflę urządzenia?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

iPhone SE 2020 - mały smartfon pasujący do każdej kieszeni

Na rynku znajdziemy bardzo dużo smartfonów, a każdy z nich chce prześcignąć konkurencję swoimi funkcjami czy podzespołami. Producenci komórek zapominają o jednym: nie każdy marzy o ogromnym wyświetlaczu. Nowe telefony zazwyczaj są większe od swoich poprzedników, a obsługa jedną ręką to prawdziwa udręka dla osób z mniejszymi dłońmi.

iPhone SE 2020 odpowiada na potrzeby osób, które nie szukają ogromnego telefonu - jego wyświetlacz ma jedynie 4,7". Ekran wykonano w technologii IPS LCD, a częstotliwość odświeżania to 60 Hz. Zastosowano tu ten sam procesor, jaki oferuje w iPhone 11 Pro. Mimo tego, że iPhone SE 2020 nie jest flagowcem, ma wszystkie potrzebne funkcje, by być dobrym telefonem ze średniej półki. Czy szkło ochronne do iPhone'a SE to wręcz obowiązek użytkownika? Wiele wskazuje na to, że tak.

 

Szkło hartowane - jak je poprawnie montować?

Bardzo proste w montażu jest szkło hartowane do iPhone SE 2020 od firmy 3MK. Można wykonać go samodzielnie w domu. Producent dołącza w zestawie wszystkie potrzebne materiały do wykonania tej czynności. Jak prawidłowo założyć szkło hartowane na smartfon?

Firma udostępnia film instruktażowy. Postępując krok po kroku, zgodnie z wytycznymi, samodzielnie zamontujesz szkło na urządzeniu. Przed przyklejeniem dokładnie należy oczyścić wyświetlacz, a także idealnie dopasować wszelkie wycięcia (na przykład frontowej kamerki selfie) do ekranu.

Montaż szkła należy wykonywać na płaskim, antypoślizgowym podłożu, aby podczas naklejania telefon nie przesunął się.  W razie powstania pęcherzyków powietrza możemy skorzystać z Anti-Bubble Card. To użyteczne narzędzie, które pomoże Ci wypchnąć pęcherzyki spod powierzchni szkła.

Jeśli nie czujesz się na siłach do samodzielnego montażu szkła hartowanego, zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów w punktach sprzedaży lub komisach GSM.

Dla smartfonów, które mają zakrzywiony ekran, zalecany jest zakup szkła hartowanego 2.5D, lub szkła hybrydowego np. FlexibleGlass Edge. Są one wyprofilowane tak, aby pasowały do krzywizny wyświetlacza.

Szkło hartowane nie zajmuje całej powierzchni przedniej tafli smartfona. Dlaczego? To celowy zabieg, który ma na celu ochronę przed podważaniem jej w czasie codziennego korzystania z komórki. Kiedy szkło nie przylega idealnie do wyświetlacza, to w razie upadku moduł ekranu może ulec uszkodzeniu. Pamiętajmy, by wybierać produkty od cenionych firm. Ewentualny upadek na twarde podłoże to jedna z tych sytuacji, kiedy każdy milimetr warstwy ochronnej może mieć kluczowe znaczenie!

 

Czym wyróżniają się szkła hartowane najwyższej jakości?

Na pewno warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają wiele certyfikatów oraz patentów, które świadczą o wysokiej niezawodności. Najwyższej jakości akcesoria przechodzą wiele badań i testów nie tylko wewnętrznych, ale również wykonanych przez zewnętrzne laboratoria. Pozytywny wynik testów dotyczący bezpieczeństwa dla zdrowia człowieka oraz środowiska przeprowadzony przez RoHS, oraz Państwowy Zakład Higieny, to rzeczy, których nie powinno się bagatelizować.

Od najlepszych firm działających na rynku kupisz nie tylko szkło hartowane, ale też folie ochronne do iPhone'a SE 2020 oraz etui. Tacy producenci, jak 3mk.pl produkują dedykowane akcesoria nie tylko dla Apple, ale dla zdecydowanej większości firm, która działa w tym sektorze rynku.


Materiał promocyjny