Archiwalne zdjęcie zostało zrobione na początku lat 70. minionego wieku. Przedstawia plac zabaw w sąsiedztwie ul. Zielonej i Mieszka I na chrzanowskim osiedlu Północ.
Na czarno-białym zdjęciu widzimy wiec pierwszomajowy na Rynku w Chrzanowie. Pośrodku parterowy budynek, przed którym wiele lat wcześniej doszło do krwawych scen.
31 marca 1935 r. Chrzanów stał się jednym ze stu miast w II Rzeczpospolitej, posiadających własne wodociągi i kanalizację. O tym wydarzeniu rozpisywała się cała prasa ogólnopolska w dwudziestoleciu międzywojennym.
Rada Miasta Trzebini widzi potrzebę odbudowania połączenia Trzebinia - Spytkowice - Wadowice. Swój apel skierowała go do ministerstwa infrastruktury, PKP i samorządu wojewódzkiego.
Choć dziś nie gości już dostojników duchownych i świeckich, wciąć potrafi wzbudzić zachwyt wśród spoglądających na niego zwykłych śmiertelników. Zamek Lipowiec wieki temu był dla miejscowych symbolem władzy, ale i szansą na zarobek. Dziś jest jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie, której potencjał wciąć nie został w pełni wykorzystany.
Na Ewangelickim Cmentarzu Matzleinsdorf w 10. dzielnicy Wiednia kilka dni temu odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej Józefowi Maksymilianowi Ossolińskiemu – wybitnemu uczonemu, badaczowi literatury, pisarzowi, a przede wszystkim twórcy Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Jednym z inicjatorów i fundatorów tablicy był Krzysztof Korbiel z Tenczynka.
Najnowsza książka Stanisława Garlickiego z Płazy to wspaniale opisane „Wędrówki po drogach i bezdrożach powiatu chrzanowskiego”. W planach są kolejne trzy części.
Historia lotników z Trzebini, którzy zapisali piękną kartę podczas drugiej wojny światowej latając w angielskim RAF-ie jest bardzo ciekawa, ale wciąż mało znana. Stefan Lasoń, prezes Koła PTTK Nafta w Trzebini, postawił sobie za cel popularyzowanie wiedzy na ten temat.