Fundacja Rodzić po ludzku nie po raz pierwszy doceniła chrzanowski szpital. Oddział ginekologiczno - położniczy znalazł się na pierwszym miejscu wśród najlepszych w województwie w pierwszym kwartale 2025 r.
Od kilku lat chrzanowska porodówka zajmuje czołowe miejsca w rankingu. W każdym województwie wyróżnione zostały po trzy placówki, które uzyskały największą ilość punktów od kobiet wypełniających ankietę #GłosMatek
Na drugim miejscu w Małopolsce znalazł się Zakład Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej, a na trzecim Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.
Dlaczego warto zwracać uwagę na ranking Fundacji?
- Nasz ranking bazuje na rzeczywistych doświadczeniach i opiniach kobiet, które rodziły w tych szpitalach. Zestawienie pokazuje, w których placówkach w najwyższym stopniu przestrzegane są zapisy Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej oraz Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Może też być pomocnym narzędziem w wyborze miejsca do porodu dla przyszłych mam - wyjaśniają na stronie FB organizatorzy.
Dodatkowo trzy pracujące w szpitalu położne zostały wyróżnione w ogólnopolskim plebiscycie Hipokrates. To Karolina Cora, Karolina Cichy i Julita Szostek. Wszystkie od kilku lat pracują z chrzanowskim szpitalu.
- Rodzi u nas coraz więcej pań nie tylko z powiatu chrzanowskiego, ale także w sąsiednich miast: Olkusza, Jaworzna czy okolic Krakowa – wyliczają położne.
- Tylko w kwietniu w Chrzanowie odebrano 92 porody, choć ta liczba jeszcze może wzrosnąć z względu na to, że dzień się jeszcze nie skończył. Rok temu w kwietniu porody były 83 – wylicza Katarzyna Janusz ordynator oddziału neonatologii współpracującego z porodówką w chrzanowskim szpitalu.
Liczba porodów od stycznia do kwietnia w chrzanowskim szpitalu:
rok 2024 – 287
rok 2025 - 334

20.04.2026
OSŁONY okienne na wymiar, Tel. 731-496-146.

18.04.2026
OFERUJĘ budowę indywidualnie dostosowanych domków ...

25.03.2026
MALOWANIE, gładź bezpyłowa, regipsy, panele podłog...
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
z burmistrzem Chrzanowa
,
23:35, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
Szkoda, że nie wiedziałam nic o loterii. Chyba słabo zareklamowana. W urzędzie nie było, ma stronie Przełomu też nie widziałam.
Beza
22:27, 2026-05-21
Przed nami weekend pełen futbolu
Mecz w Krzeszowicach w sobotę o 15:45
marcinellino
22:20, 2026-05-21
2080 mieszkańców zawalczyło o wakacje marzeń
A gdzie były informacje o tej loterii 🤔
Barbara
21:31, 2026-05-21
0 0
Kpina!!!!!!!! to na innych porodówkach chyba co druga matka umiera, że chrzanów tak wysoko!!!!!!!
0 0
A to Pani rodziła w ostatnim czasie, że opinia jest taka zdecydowana? Ja tak - w grudniu, 5 miesięcy temu i mogę sie podpisać pod pozytywnymi opiniami. Miałam przyjemność trafić na panią Julitę i jestem bardzo zadowolona. Dodam jeszcze, że kilka lat temu rodziłąm w Żeromskim i to Chrzanów oceniam wyżej. Pozdrawiam!
0 0
Ktoś tu dobre żarty sobie robi ! Kpina z pacjentów ! Personel Chrzanowskiego szpitala szpitala ma tu na wszystko wy....
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz