LIBIĄŻ. W gminie trwa zbiórka darów dla mieszkańców, którzy ucierpieli podczas majowej powodzi. Można je składać w miejskiej bibliotece publicznej, siedzibie stowarzyszenia Nadzieja w miejskim centrum medycznym oraz parafii Przemienienia Pańskiego.

Branżowe święto obchodzili pracownicy chrzanowskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Dzisiaj to prawie 165-osobowa załoga grupy PEC sp. z o.o. z Chrzanowa, Trzebini, Libiąża, a także z Poręby i Sosnowca oraz elektrociepłowni Radomsko.

TRZEBINIA. Rozpoczęła się budowa spożywczo-przemysłowego marketu Intermarche. Liczący 1100 mkw. obiekt stanie na rogu ulic św. Stanisława i Kościuszki. Ma być gotowy na przełomie września i października.

GROMIEC. Kurczą się dwa rozlewiska przy ul. Broniewskiego i ul. Kossaka. To pierwsza dobra informacja, przekazana w poniedziałek przez mł. bryg. Piotra Filipka z chrzanowskiej straży pożarnej. Optymistyczne wieści ma też burmistrz Jacek Latko. Twierdzi, że kopalnia zbuduje obwałowania w rejonie zagrożonych ulic.

Podbudowania zwycięstwem nad Juventą Starachowice, piłkarze trzecioligowego MKS-u Alwernia zagrają w środę na własnym boisku z Wierną Małogoszcz.

TRZEBINIA. Przygodę ze śpiewem chóralnym zaczynali 45 lat temu w zakładowym Domu Kultury KWK Siersza w Myślachowicach. Opiekowała się nimi nieistniejąca już kopalnia. Dziś 51-osobowy zespół ćwiczy pod patronatem gminy. I choć wielu członkom chóru Echo przybyło lat, czynią to z niezmiennym entuzjazmem.

W walce o utrzymanie w A klasie każde punkty są ważne. W niedziele zawodnicy Kościelca zdobyli kolejne trzy w meczu z Koroną Lgota.

Każdy właściciel lub najemca domu czy mieszkania, które zostały zniszczone przez powódź lub osuwiska, może otrzymać do 20 tys. zł na remont. Osoba taka musi zgłosić się do swojej gminy.

CHRZANÓW. 100 tysięcy złotych przekazanych przez wojewodę powiatowi chrzanowskiemu na likwidację skutków powodzi, trafi do strażaków.

W niedzielę zawodnicy z Libiąża mieli się zmierzyć w wyjazdowym spotkaniu z Orkanem Szczyrzyc. Boisko gospodarzy nie nadawało się jednak do przeprowadzenia meczu i spotkanie zostało odwołane.

Przy stanie 3-3 został przerwany derbowy pojedynek Sankovii Sanka z Victorią Zalas. Mecz ten w 52. minucie jego trwania został storpedowany przez burzę i ulewę.

Paweł Skwarczyński z Nadwiślanki w sobotę brał ślub, a w niedzielne popołudnie w meczu ze Zrywem Kąty w przeciągu piętnastu minut zdobył trzy gole dla Nadwiślanki Okleśna.

W meczu C-klasy rozegranym w Nawojowej Górze grająca w roli gospodarza Zagórzanka II mimo prowadzenia uległa rywalowi 1-5.

Szóstoligowcy Żarek pokonali w niedzielę 2-1 rywali z Iskry Brzezinka. Mieli ułatwione zadanie, bo aż trzech przyjezdnych zobaczyło po przerwie czerwone kartki.

Deszcz nie zniechęcił uczestników weekendowych imprez z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki. Swoje umiejętności prezentowali na nich policjanci, piłkarze i artyści sceniczni, m.in. Andrzej Rybiński.

55-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala po tym, jak w sobotę, kierowany przez nią fiat cinquecento zderzył się w Libiążu z hondą. Straż pożarna przez godzinę neutralizowała płyny, które wyciekły z aut.

Z udziałem pięciu drużyn rozegrano w minioną sobotę Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Libiąża. Najlepsi okazali się w nim reprezentanci Brzeszcz.