Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Kopalnia obiecuje budowę dodatkowych obwałowań w Gromcu

31.05.2010 14:41 | 1 komentarz | 3 498 odsłony | red
GROMIEC. Kurczą się dwa rozlewiska przy ul. Broniewskiego i ul. Kossaka. To pierwsza dobra informacja, przekazana w poniedziałek przez mł. bryg. Piotra Filipka z chrzanowskiej straży pożarnej. Optymistyczne wieści ma też burmistrz Jacek Latko. Twierdzi, że kopalnia zbuduje obwałowania w rejonie zagrożonych ulic.
1
Kopalnia obiecuje budowę dodatkowych obwałowań w Gromcu
Rozlewisko przy ul. Kossaka w Gromcu. na zdjęciu Maria Włodarz.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W najgorszym momencie rozlewiska zajmowały obszar około 180 hektarów. Teraz jest to około 80 hektarów. Na dobę woda opada o jakieś 6 centymetrów. Cały czas pracują na miejscu pompy. Zalane są obecnie trzy domy przy ul. Broniewskiego - informuje mł. bryg. Piotr Filipek z chrzanowskiej PSP. - Trudno powiedzieć, kiedy rozlewiska znikną. W dużej mierze zależy to od pogody - przyznaje.

Jacek Latko, burmistrz Libiąża, mówi, że spotkał się z szefostwem ZG Janina.
- W grę wchodzi budowa przez kopalnię obwałowań w rejonie ulic: Broniewskiego i Kossaka, broniących domy przed wodą zbierającą się w ogromnych nieckach - wyjaśnia.

Rozmowy dotyczyły także zamontowania mocniejszych pomp stacjonarnych przy ul. Broniewskiego i Kossaka, odprowadzających wody gruntowe i opadowe do tak zwanego kanału Kopalniówka. Bardzo istotną sprawą jest także modernizacja przepompowni przy ul. Długiej w Gromcu. To zadanie należy do Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.
Łukasz Dulowski