Powiat chrzanowski

Triathloniści rywalizowali dziś nad Chechłem (WIDEO,ZDJĘCIA)

2 godziny temu | 0 komentarzy | 709 odsłon | Michał Papiernik

300 zawodników wzięło udział w trzeciej, wyczekiwanej edycji Trzebińskiego Triathlonu.

0
Zawodnicy na starcie

Pierwsze trzebińskie triathlony miały miejsce w 2016 i 2017 roku. Trzeci - dwukrotnie przekładany, ostatecznie się nie odbył. Wreszcie udało się go zorganizować w tym roku.

Tegoroczne zmagania podzielono na trzy kategorie:

• Dystans 1/8 IM indywidualnie (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze, 5 km biegu)
  • Dystans 1/4 IM indywidualnie (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10 km biegu)
  • Sztafeta 1/4 trzy-osobowa (jedna osoba płynęła, druga jechała na rowerze, a trzecia biegła).

W klasyfikacji OPEN mężczyzn (1/8 IM) triumfował Tomasz Dudziak z Krakowa z czasem 1:04:43,43, wyprzedzając Łukasza Szenawę z Górek i Wojciecha Kluźniaka z Kielc.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Dzida z Ligoty z czasem 1:16:10,52. Druga była Daria Szefer
Dobkowska z Siemianowic Śląskich a trzecia Justyna Szweda z Krakowa.

Katarzyna Trzeciak-Wrzesień z Trzebini zdobyła czwarte miejsce w kategorii K40-49.
Gabriela Celej, również trzebinianka, była 5. w klasyfikacji K16-29.
Marek Wyligała z Chrzanowa zajął 5. miejsce wśród mężczyzn M60-99.

W klasyfikacji OPEN mężczyzn (1/4 IM) pierwsze miejsce zajął Maciej Brzyski z Krakowa z czasem 02:10:52,64, pokonując Aleksandra Piotrowskiego z Katowic oraz Konrada Sulika z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Klaudia Petter z Bolesławca wygrała rywalizację kobiet na tym dystansie z czasem 02:22:50,38. Druga była Zuzanna Jarlaczyńska z Tychów, a trzecia Olga Mostova z Krakowa.

Sztafetę wygrała trójka Maciej Ogonowski/Adam Miłek/Maciej Ogonowski z Niepołomic, z czasem 02:16:10,94. Drudzy byli: Dominik Bastaga/Piotr Brozda/Patryk Boryczko ze Starego Sącza, a trzecie miejsce zajęli Jan Karpiel-Bułecka/Eliza Królik/Wojciech Sułek z Krakowa.

Krzysztof Bałc z Trzebini, reprezentujący klub SEPPELER OCYNKOWNIA ŚLĄSK SCHC CHRZANÓW, zajął dobre 5. miejsce w kategorii M50-59. Sonia Rybka z Chrzanowa zajęła 3. miejsce w kategorii K30-39.

Po ukończonych zawodach, na zawodników czekała strefa regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym (między innymi beczki wypełnione lodowatą wodą, sprzęt do presoterapii, a także obsługa wykwalifikowanych fizjoterapeutów).

Każdy z zawodników w ramach pakietu startowego otrzymał komplet numerów startowych, chip do elektronicznego pomiaru czasu, medal oraz posiłek.

Na najlepszych z miejsc I-III czekały nagrody finansowe, rzeczowe oraz statuetki i puchary.