Krzeszowice

Świt wygrywa z Gromcem w debiucie trenerskim Rafała Boguskiego (WIDEO, ZDJĘCIA)

2 godziny temu | 0 komentarzy | 479 odsłon | Michał Koryczan

W sobotnim meczu sparingowym piłkarze Świtu Krzeszowice pokonali na swoim stadionie drużynę Nadwiślanina Gromiec.

0
Trener Świtu Rafał Boguski w rozmowie z zawodnikami

Sparingi

Świt Krzeszowice - Nadwiślanin Gromiec 3-1 (2-1)

1-0 Krystian Kuczak (24), 2-0 Szymon Kurek (35), 2-1 Dariusz Wilczak (45-karny), 3-1 Wojciech Rozmus (60)

Świt: Makowski - Kiełtyka, J. Marszałek, Martyniak, Hrabia - Kuczak, Żbik, P. Łowiec, Kubacki - Sz. Kurek, Brożek oraz Czech, Kurdziel, Grochal, Zając, Chuderski, Kołodziej, Rozmus, Noworyta, Boguski, testowany 1, testowany 2

Nadwiślanin: K. Łowiec - Domżał, B. Stefański, P. Stefański, Nowicki, Szlęzak, Rundzia, Wilczak, Przybylski, Kawczak, Żegleń oraz Księżarczyk, Węgorek, Chylaszek, Ondrejco

W drużynie Świtu zagrało kilku zawodników przymierzanych do gry w krzeszowickim zespole, m.in. bramkarz Hubert Makowski (JKS Jarosław), Szymon Kurek (MKS Trzebinia) oraz Patryk Łowiec (Nadwiślanin Gromiec) i Krystian Kuczak.

Z kolei w ekipie Nadwiślanina wystąpiło trzech nowych piłkarzy: Bartłomiej Kawczak (z Górnbika Brzeszcze), Jakub Ondrejco z Bolesława Bukowno, Nikodem Rundzia (z MKS SMS Oświęcim). Czwartym letnim nabytkiem klubu z Gromca jest Mariusz Podbrożny z LKS Bobrek, którego zabrakło jednak w sobotnim sparingu.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 24. minucie wyszli na prowadzenie. Gola zdobył Krystian Kuczak, który popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu.

W 35. minucie było 2-0 dla Świtu. Po indywidualnej akcji Piotra Brożka, bramkę strzelił Szymon Kurek.

W samej końcówce pierwszej połowy przyjezdni zanotowali kontaktowe trafienie. Rzut karny wykorzystał Dariusz Wilczak.

W drugiej połowie padł już tylko jeden gol. W 60. minucie Adam Noworyta podał w pole karne do Wojciecha Rozmusa, a ten uderzył mocno pod poprzeczkę ustalając wynik na 3-1 dla krzeszowickiego zespołu.

Goście do końca walczyli o zmianę wyniku, ale w sobotnim spotkaniu zdecydowanie brakowało im skuteczności.

- Przeprowadziliśmy kilka fajnych akcji. Były fazy, kiedy to my dominowaliśmy, ale były też fragmenty, kiedy to Gromiec doszedł do głosu. Nadzialismy się na kilka szybki ataków rywala, gdy bramkarz ratował nas przed stratą gola. Fajnie, że gry kontrolne zaczęliśmy zwycięstwem, ale też nie ma się co ekscytować, bo to jest tylko okres przygotowawczy. Mamy jeszcze dużo pracy do wykonania, bo jest jeszcze wiele do poprawy - mówi grający trener Świtu Krzeszowice Rafał Boguski, były piłkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski.

Zobaczcie w materiale wideo, co po spotkaniu powiedział Artur Szlęzak, grający szkoleniowiec Nadwiślanina Gromiec