Papieski kościół i koncert. Do tego początek szlaku poświęconego Janowi Pawłowi II. W regionie nie ma drugiej takiej miejscowości, z którą osoba papieża-Polaka byłaby tak mocno związana jak Mętków w gminie Babice.
Szary papier toaletowy, „setka” z Waryńskim i ocet. Takich i innych atrybutów związanych z poprzednim ustrojem nie zabrakło na imprezie „Trzebinia w PRL”. Piękna pogoda przyciągnęła 1 maja na plac przy Ochronkowej setki mieszkańców.
Archiwalne zdjęcie pochodzi z 1970 r. Do trybuny honorowej przy ówczesnej Alei Lenina (skrzyżowanie z ul. Focha) zmierza reprezentacja jednej z największych firm w ówczesnym powiecie chrzanowskim.
Od 44 lat mieszkańcy Trzebini słyszą o planach rewitalizacji doliny Rybnej. Pierwsze zapowiedzi pojawiły się już w lipcu 1981 roku i zostały zapisane w protokole Prezydium Rady Narodowej. Od tamtej pory temat podejmowali kolejni burmistrzowie i radni. Powstało kilka koncepcji, ale żadna nie doczekała się realizacji.
Urozmaicenie trasy turystycznej na zamku Tenczyn w Rudnie to jeden z planów na ten rok. Pomysł zakłada wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji.
Archiwalne zdjęcie zostało zrobione na początku lat 70. minionego wieku. Przedstawia plac zabaw w sąsiedztwie ul. Zielonej i Mieszka I na chrzanowskim osiedlu Północ.
Na czarno-białym zdjęciu widzimy wiec pierwszomajowy na Rynku w Chrzanowie. Pośrodku parterowy budynek, przed którym wiele lat wcześniej doszło do krwawych scen.