Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Co trzeba wiedzieć o liniach produkcyjnych?

22.08.2023 12:46 | 0 komentarzy | 1 469 odsłona | red

Materiał promocyjny

Linią produkcyjną nazywa się zespół maszyn i urządzeń, który zastępuje manualną pracę człowieka. Takie rozwiązanie umożliwia zwiększenie efektywności produkcji i zmniejszenie ryzyka wystąpienia ograniczeń, które spotyka w swojej pracy człowiek. Są to chociażby niedokładność, niezgodność ze wzorcem, zmęczenie oraz pomyłki. Do znanych i cenionych dostawców linii produkcyjnych należy Inco System.
0
Co trzeba wiedzieć o liniach produkcyjnych?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym wyróżnia się profesjonalny producent linii produkcyjnych?

Linie produkcyjne projektowane przez Inco System są indywidualnie dopasowywane do potrzeb każdego klienta. Firma może pochwalić się doświadczeniem i wieloletnią współpracą z dużą liczbą partnerów biznesowych działających w różnych branżach. Oferowane rozwiązania są w pełni zautomatyzowane. Inco System wykonuje prace w ustalonym wcześniej terminie, zapewnia wsparcie serwisowe, optymalizację i łatwy kontakt w razie pytań. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – inco-system.com/linie-produkcyjne/.

Jak przebiega wdrażanie linii produkcyjnych w zakładzie?

Najważniejszym etapem procesu jest stworzenie pomysłu na uruchomienie linii produkcyjnej. Spostrzeżenia i obserwacje inwestora pozwalają na lepsze poznanie miejsca, w którym da się zautomatyzować stanowiska pracy poprzez otwarcie linii produkcyjnej. Producent jest otwarty na bezpośrednie rozmowy dotyczące funkcjonalności nowej linii. Inżynierowie dopytują o szczegóły i przedstawiają klientowi dostępne na rynku rozwiązania. Następnie mogą opracować projekt wraz ze wstępną wizualizacją. Zawiera on informacje na temat specyfikacji danej linii oraz jej parametry techniczne. To odpowiedni czas na wprowadzenie ewentualnych zmian, wysłuchanie uwag ze strony klienta i końcowe opracowanie koncepcji. Następnie można rozpocząć prace nad budową linii produkcyjnej, omówić szczegóły i podpisać umowy. Prace projektowe rozpoczynają się równolegle na trzech płaszczyznach – mechanicznym, elektrycznym i softwearowym. Inwestor otrzymuje systematycznie informacje na temat postępów. Na koniec prac projektowych rozpoczyna się testy linii produkcyjnej w siedzibie producenta. Po jej zamontowaniu można ją uruchomić i przetestować wszystkie funkcjonalności. Jeśli wszystko jest w porządku, kolejny etap to zabezpieczenie linii i przewiezienie jej do siedziby klienta. Nad jej wdrażaniem czuwa zespół inżynierów wspierany przez zespół techników. Ostatni krok to przeszkolenie personelu inwestora pod względem użytkowania linii, prowadzenie nadzoru nad pracami i podpisanie dokumentów potwierdzających odbiór linii.

Gdzie wykorzystuje się linie produkcyjne?

Linie produkcyjne sprawdzą się we wszystkich miejscach, w których prowadzi się powtarzalne czynności wymagające zdolności i umiejętności manualnych człowieka. W każdej produkcji istnieją powtarzalne stanowiska, które można zautomatyzować dzięki uruchomieniu linii produkcyjnej, takie jak stanowiska do pakowania produktów w kartony zbiorcze, rozkładanie kartonów, etykietowanie, ważenie, dozowanie, zaklejanie kartonów, sortowanie, paletyzacja i inne.

Materiał promocyjny