Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Dlaczego warto wybrać się na wakacje na greckie wyspy? Która najlepsza? Sprawdzamy

08.05.2024 11:38 | 0 komentarzy | 5 509 odsłon | red

Materiał promocyjny

Grecja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się greckie wyspy. Trudno się dziwić, bo chociaż położone blisko siebie, są bardzo różne i każda może zaoferować własny pakiet atrakcji. Którą wybrać? Zapraszamy na krótki przegląd najpopularniejszych greckich wysp.
0
Dlaczego warto wybrać się na wakacje na greckie wyspy? Która najlepsza? Sprawdzamy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kreta

Najpopularniejsza i najliczniej odwiedzana przez turystów grecka wyspa. Przyciąga różnorodnością. Można tu znaleźć zarówno bajeczne, pocztówkowe plaże, jak i malownicze góry. Miłośnicy zabytków też nie będą rozczarowani – na wyspie jest wyjątkowo dużo pamiątek po minionych wiekach, między innymi Pałac Minojski, znany bardziej jako labirynt Minotaura. Jeśli wierzyć wyspiarzom, to właśnie tu można skosztować najlepszej na świecie oliwy z oliwek.

Korfu

Bardzo lubiana przez polskich turystów za stosunkowo bliską odległość. Podróż samolotem z Polski trwa około dwóch godzin. Między innymi z tego powodu jest chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi. Korfu ma wszystko to, co jest potrzebne na idealnych wakacjach: plaże z ośrodkami sportowymi, górskie trasy trekkingowe, liczne zabytki i oczywiście wygodne hotele z aquaparkami oraz tawerny, w których można skosztować greckich potraw.

Rodos

Rodos dobitnie udowadnia, że każda grecka wyspa jest inna i zasługuje na to, by ją odwiedzić na osobnym urlopie. Na tej wyspie czas płynie zdecydowanie wolniej, na zwiedzanie zabytków też lepiej się nie nastawiać. Za to można zwiedzić Dolinę Motyli, podeptać lokalne góry i oczywiście cieszyć się bliskością morza. Rodos to też winnice, stąd koniecznie trzeba spróbować lokalnych win.

Thassos

Życie turystyczne nie jest dla ciebie, mierzi cię masowa oferta? Witamy na Thassos! To Grecja w całej okazałości, taka, jaką niewiele osób ma szansę poznać. Jest swojsko, klimatycznie i bardzo grecko. To tu można poznać prawdziwie grecką kuchnię i tradycyjne rozrywki. Na Thassos czas płynie jeszcze wolniej niż na Rodos, a słowo „odpoczynek” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Zakynthos

Najbardziej zielona i chyba najbardziej tajemnicza ze wszystkich greckich wysp. Tę aurę dodatkowo podsyca słynny wrak w Zatoce Wraku. Nie do końca wiadomo, skąd się wziął, ale nie przeszkadza to licznym turystom w fotografowaniu go ze wszystkich stron, także z morza, bo do Zatoki Wraku najłatwiej dostać się w statkiem.

Zakynthos to także słynne żółwie Caretta, które tu właśnie składają jaja. Najłatwiej spotkać je na plaży Lananas.

Santorini

Grecja w wydaniu odświętnym – cała w bieli. Tak w skrócie można scharakteryzować Santorini. Charakterystyczna biała zabudowa z niebieskimi dachami jest wizytówką wyspy otoczonej nimbem luksusu. Charakterystyczne dla Santorini są też winnice z nisko przyciętymi winoroślami oraz… czerwony i czarny piasek na plażach. To zasługa sąsiadującego z wyspą podwodnego wulkanu Kolumbo.

Kos

Stosunkowo nieduża wyspa oferująca bardzo kameralną atmosferę. Jedną z lokalnych atrakcji jest możliwość objechania jej całej na rowerze, co dobitnie świadczy o minimalistycznych rozmiarach. Za to atrakcji jest tu naprawdę sporo. Można odpocząć pod słynnym platanem Hipokratesa, zwiedzić ruiny jego szkoły i szpitala, podglądać flamingi i inne ptaki brodzące, skorzystać z gorących źródeł, dać się oczarować miejscowym plażom i… kucharzom.

Powyższa lista nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Wysp greckich jest znacznie więcej. Wymieńmy jeszcze choćby Lesbos, Paros, Naxos i Lefkadę, które także są warte odwiedzenia. Warto sprawdzić ofertę wylotów na greckie wyspy w ITACE. Można tam znaleźć więcej wysp greckich oraz propozycję zwiedzenia Grecji lądowej. Jej też warto się przyjrzeć bliżej.

Materiał promocyjny