Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kolejki do darmowych badań w Centrum Handlowym MAX w Chrzanowie

13.06.2024 15:00 | 12 komentarzy | 3 429 odsłony | Łukasz Dulowski
W czwartek szpital powiatowy wykonywał testy na poziom cholesterolu, a potem oferował konsultację z dietetyczką.
12
Kolejki do darmowych badań w Centrum Handlowym MAX w Chrzanowie
Badanie cholesterolu i porady dietetyczki w CH MAX w Chrzanowie. Na pierwszym planie Elżbieta Bernatowska ze Szpitala Powiatowego w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bezpłatne badania były prowadzone w jednym z pomieszczeń na piętrze w CH MAX. Sporo osób, po prostu przechodząc obok i widząc informację dotyczącą testów, dopytywało o szczegóły i stawało w kolejce.

- Mieliśmy pięćdziesiąt pasków do badania poziomu cholesterolu i tyle badań zrobiliśmy. Paski skończyły się przed czasem (przed godz. 13), co tylko świadczy o dużym zainteresowaniu takimi akcjami - mówi Elżbieta Bernatowska, starsza pielęgniarka z paradni diabetologicznej w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie.

Po oznaczeniu poziomu cholesterolu pacjenci mogli przejść do stanowiska dietetyczki i poradzić się, jaka dietę stosować.

Pielęgniarka Elżbieta Bernatowska podkreśla, że jest wiele osób z podwyższonym cholesterolem, stąd wybór takich właśnie badań. Na szczęście - jej zdaniem - ludzie coraz bardziej dbają o swoje zdrowie.

Podpowiada, że do końca czerwca funkcjonuje ministerialny program Profilaktyka 40 Plus, w ramach którego można m.in. umówić się na bezpłatne badanie cholesterolu. Trzeba mieć jednak Internetowe Konto Pacjenta.