Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

„Ósemka" promuje ideę nieśmiecenia i proponuje ograniczenie banerów wyborczych

23.06.2024 11:00 | 2 komentarze | 1 144 odsłona | Agnieszka Filipowicz
Ograniczenie ilości banerów wyborczych. To pomysł zgłoszony przez SP nr 8 w Trzebini w konkursie „Lekcja nieśmiecenia". Szkoła znalazła się w gronie laureatów projektu prowadzonego przez Fundację Nasza Ziemia i firmę Henkel Polska sp. z o.o.
2
„Ósemka" promuje ideę nieśmiecenia i proponuje ograniczenie banerów wyborczych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt jest skierowany do placówek oświatowych. W tym roku odbyła się jego IV edycja. 20 najaktywniejszych placówek nagrodzono stacjami do nauki segregacji odpadów, a dla 3 najlepszych przewidziano nagrodę w postaci grantów.

Koordynatorem projektu w tej szkole był nauczyciel języka polskiego, WOS-u oraz historii Piotr Siejka. Nauczyciel zwrócił uwagę na ilość rozmaitych rozmiarów banerów wyborczych, które w ostatnich miesiącach zaśmiecały miasta.

- Ponieważ są one produkowane z plastiku - nadal, już po maratonie wyborczym jeszcze długo będą niszczyć naszą planetę - tłumaczy Piotr Siejka.
Jak rozwiązać ten problem? Zdaniem nauczyciela, należy określić maksymalną liczbę banerów przypadających na dany obszar.
- W celu kontroli każdy z nich miałby swój unikalny numer - mówi nauczyciel.

Aby pomysł wprowadzić w życie, Piotr Siejka chce wraz z uczniami skontaktować się z politykami, zarówno lokalnymi, jak i ogólnopolskimi.
- Sprawę bowiem uregulować można w formie dobrowolnych deklaracji, ale w dłuższej perspektywie musi to nastąpić w drodze prawnej - dodaje Piotr Siejka.

Pomysł ten zwrócił uwagę jury. Szkoła nie tylko otrzyma wartą ponad 6000 zł stację segregacji śmieci wraz ze zgniatarką do butelek i puszek, ale i grant w wysokości 2000 zł za zajęcie II miejsca w konkursie.

O projekcie przeczytasz tutaj: https://lekcjaniesmiecenia.pl/