Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Rodzaje ekspresów do kawy do domu – jaki wybrać?

24.06.2021 12:28 | 0 komentarzy | 467 odsłon | red

Materiał promocyjny

Interesujesz się kupnem ekspresu do kawy i nie wiesz, na jakie parametry warto zwrócić uwagę? Coraz więcej osób decyduje się na zakup ekspresu do swojego domu. Nie tylko miłośnicy aromatycznych kaw, a także mniejsi koneserzy kawowych specjałów niezwykle cenią sobie przygotowywane przez ekspres napoje. Z uwagi na wyjątkowy aromat oraz intensywny lub też delikatny smak, kawa smakuje jak z najlepszej kawiarni. Szeroka oferta rozmaitych producentów w sklepach internetowych jest świetnym sposobem, by wybrać najbardziej dopasowany do naszych potrzeb ekspres. Co więcej, możliwość sprawdzenia wszelkich parametrów oraz zastosowania danych urządzeń pomoże wybrać wymarzone urządzenie, które przygotuje nam idealną kawę.
0
Rodzaje ekspresów do kawy do domu – jaki wybrać?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ekspresy do kawy do domu – charakterystyka

Urządzenia przyrządzające wyśmienitą kawę w domu nieco różnią się od tych bardziej profesjonalnych. Z uwagi na mniejszą potrzebę przygotowywania większej ilości dziennych filiżanek specjałów kawowych lub też inny wybór funkcji, atrakcyjny sprzęt do domu można znaleźć w niezwykle atrakcyjnych cenach. Jedyne, na co wystarczy zwrócić uwagę, kupując ekspres do kawy online, to parametry techniczne, których lista znajduje się poniżej:

  • Różnorodność specjałów kawowych – czyli ilość różnych rodzajów kaw. Najlepiej, jeśli ekspres do domu posiadać będzie szeroki wybór, ponieważ przyrządzanie wyłącznie kilku rodzajów kawy, może się szybko znudzić. Co więcej, zapraszając gości, będziemy mogli zaoferować wyjątkowe i aromatyczne specjały kawowe.
  • Ustawienia mocy kawy – możliwość wyboru mocy kawy zdecydowanie pomaga w przygotowywaniu idealnego specjału kawowego. W zależności od naszych preferencji można dobrać dopasowaną moc, od bardzo łagodnej do niezwykle intensywnej i mocnej kawy.
  • Sugerowana dzienna liczba filiżanek – Standardową ilością dziennych kaw jest ekspres przyrządzający około 20 filiżanek. Bardziej profesjonalne urządzenia przygotowują od 40 do 60 kaw dziennie, dlatego poszukując sprzętu do kawy do domu, lepiej wybrać bardziej klasyczny ekspres do kawy.
  • Pojemność zbiornika na wodę – Każdy ekspres do kawy posiada inną miarę zbiornika na wodę, dlatego w zależności od ilości mieszkańców, wybierzemy inną pojemność. Jeśli w domu przebywa więcej osób, warto wybrać ok. 2-litrowy zbiornik, aby nie było konieczności ciągłego dolewania wody. Natomiast jeśli mieszkamy w pojedynkę, wystarczy nam pojemność choćby 1,2 litra.
  • System spieniania kawy – wyróżnia się kilka systemów, w tym automatyczne oraz półautomatyczne spienianie kawy, a także za pomocą manualnej dyszy. Zależnie od upodobań oraz częstotliwości używania funkcji spieniacza, dobierzemy inny ekspres. Poniżej przygotowaliśmy wyjaśnienie między automatycznym a manualnym systemem.

Czym różni się automatyczne, a manualne spienianie mleka?

Wybierając automatyczną funkcję spieniania, wystarczy nalać mleko do pojemnika i nacisnąć przycisk. Reszta ekspresu przygotowuje spienione mleko za nas, jednak warto wziąć pod uwagę pojemnik na mleko. Zdecydowanie lepiej wybrać pojemnik z szerszą rurką, której mycie będzie znacznie łatwiejsze.

Natomiast w przypadku manualnej dyszy sami musimy przygotować mleko, trzymając dzbanek pod lekkim nachyleniem. Ta funkcja polecana jest osobom, które uwielbiają i celebrują przygotowywanie kawę. Jest to nieco bardziej czasochłonna opcja.

Jaki ekspres do kawy do domu wybrać? – podsumowanie

Decydując się na kupno ekspresu do kawy, warto wiedzieć, czym sprzęt różni się od tych bardziej profesjonalnych ekspresów. Wybór urządzenia zależy równie od naszego zamiłowania do picia kawy, jak i od ilości domowników. Bogaty asortyment pozwoli dobrać idealny ekspres do swoich upodobań oraz potrzeb, dlatego zachęcamy do sprawdzenia internetowego sklepu, który oferuje wysokiej jakości sprzęty wraz z opisem technicznym ekspresów.

Źródło zdjęć: freepik.com

Materiał promocyjny