Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jakie fotele kosmetyczne wybrać do swojego wymarzonego salonu?

24.06.2024 14:31 | 0 komentarzy | 440 odsłon | red

Materiał promocyjny

Przy wyborze foteli kosmetycznych trzeba kierować się nie tylko funkcjonalnością czy wygodą, ale też samym wyglądem.
0
Jakie fotele kosmetyczne wybrać do swojego wymarzonego salonu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy wyborze foteli kosmetycznych trzeba kierować się nie tylko funkcjonalnością czy wygodą, ale też samym wyglądem. Tego typu elementy stanowią ważny punkt całej aranżacji i choćby z tego względu powinny odznaczać się klasą i elegancją. Jak zatem wybierać tego typu meble, by zachwycały wyjątkowym designem, a jednocześnie były praktyczne i przyjemne w użytkowaniu? Kilka ciekawych porad na ten temat prezentujemy właśnie w tym artykule.

Zdaje się, że producenci mebli kosmetycznych znają wszystkie potrzeby właścicieli salonów kosmetycznych i dlatego zapewniają nowoczesne modele, wyposażone w praktyczne i ciekawe funkcje, które nie tylko przekładają się na większy komfort klientów, ale jednocześnie ułatwiają wykonywanie wszelkich usług. Które z tych funkcji szczególnie warto brać pod uwagę?

Fotele kosmetyczne do salonu – jakie będą najlepsze?

Przy planowaniu stanowisk kosmetycznych bezwzględnie należy się kierować wygodą i komfortem klientów. Niektóre zabiegi kosmetyczne trwają nawet kilka godzin i wtedy konieczne jest zapewnienie klientom jak najlepszych warunków. Przydatne są podłokietniki, profilowane siedzisko, zagłówek oraz podnóżek. Dzięki takim elementom klientka może wygodnie się rozsiąść i zrelaksować.

Jednocześnie  nie wolno zapominać o pracownikach salonu, dla których model fotela także ma ogromne znaczenie. Jeśli bowiem nie będzie możliwości dopasować fotela do swojego wzrostu czy rodzaju wykonywanych usług, to zdecydowanie wpłynie to negatywnie na ich poziom pracy. Dlatego jest niezwykle istotne, by fotel posiadał właśnie regulację wysokości.

Jakie jeszcze funkcje powinien posiadać dobry fotel kosmetyczny?

  • wyprofilowane siedzisko,
  • miękkie oparcie,
  • stabilną konstrukcję,
  • podłokietniki i podnóżek,
  • mobilną podstawę z kółkami.

Jeśli fotel spełnia te wszystkie warunki, to wtedy można pomyśleć o wyglądzie czy designie, który będzie pasować do aranżacji i wystroju salonu kosmetycznego. Zobacz fotele na tej stronie www.fryzomania.pl/category/fotele-kosmetyczne gdzie znajdziesz modele pasujące do różnego wystroju.

Regulacja foteli kosmetycznych – jakie są rodzaje?

W dzisiejszych czasach właściwie niemal każdy fotel kosmetyczny jest regulowany na wysokość. Trzeba jednak mieć świadomość, że sposób regulacji może się znacznie różnić od siebie i wpływać nie tylko na jakość obsługi ale także cenę samego modelu.

Jakie są dostępne na rynku mechanizmy regulacji fotela?

  • fotele kosmetyczne z manualną regulacją – to najtańsze i zdecydowanie najmniej funkcjonalne w obsłudze fotele. Zagłówek i oparcie regulowane są ręcznie. Klientka musi więc wstać z fotela, by można było zmienić pozycję czy wysokość. Taki fotel ma jednak też swoje zalety. Jest tańszy w zakupie, mniej awaryjny i lżejszy, co może mieć znaczenie na przykład podczas przesuwania go w inne miejsce.
  • fotele kosmetyczne z pompą hydrauliczną – te są najbardziej popularne w salonach. Pompa hydrauliczna powala łatwo dopasować wysokość fotela bez konieczności opuszczania siedziska przez klientkę. Dodatkowo pompy hydrauliczne są wytrzymałe i funkcjonalne, co znacznie rekompensuje wyższą cenę produktu.
  • fotele kosmetyczne regulowane elektrycznie – możliwość regulacji fotela za pomocą silnika elektrycznego zdecydowanie jest najlepszym, ale jednocześnie najdroższym rozwiązaniem.

Dlaczego również design jest ważny przy wyborze foteli kosmetycznych?

Wybierając fotele kosmetyczne trzeba pamiętać o tym, że ich wygląd pracuje na pierwsze wrażenie odbiorców. Przecież o tym, czy fotele są wygodne, klienci przekonują się znacznie później, kiedy już zdecydują się na skorzystanie z usług. Trzeba więc zatroszczyć się o to, by klienci chcieli wejść do salonu i dlatego tak istotny jest wygląd również foteli. Designerskie modele przyciągają wzrok i animują, by wejść do środka, natomiast takie masywne z podłokietnikami czy zagłówkiem będą od razu kojarzyć się z relaksem i wygodą. Wisienką na torcie jest kolor. Stonowane tonacje wyciszają i koją, ale wyraziste dodadzą wnętrzu pazura i prezencji.

Materiał promocyjny