Nie masz konta? Zarejestruj się

Praca, biznes, edukacja

CHEŁMEK. Dobroczyńcy odebrali Złote Sakiewki

25.01.2014 07:48 | 0 komentarzy | 6 606 odsłon | red
Siedem firm otrzymało w piątek statuetki symbolizujące szczodrość. W 2013 lokalni przedsiębiorcy przekazali organizacjom pozarządowym działającym w gminie ok. 160 tys. zł.
0
CHEŁMEK. Dobroczyńcy odebrali Złote Sakiewki
Przedsiębiorcy uhonorowani Złotymi Sakiewkami 2013
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siedem firm otrzymało w piątek statuetki symbolizujące szczodrość. W 2013 lokalni przedsiębiorcy przekazali organizacjom pozarządowym działającym w gminie ok. 160 tys. zł.

Piątkowa uroczystość w chełmeckim ośrodku kultury rozpoczęła się od prezentacji gminy i jej historii. Nie mogło być inaczej, bo rozdanie sakiewek zapoczątkowało obchody 600-lecia istnienia Chełmka. 2014 to też rok 45-lecia nadania praw miejskich, a Złote Sakiewki rozdano po raz 10.

Prócz nagród za szczodrość burmistrz Andrzej Saternus wręczył 13 statuetek Lider 2013 osobom, które w ubiegłym roku bezinteresownie działały na rzecz gminy oraz medal Za zasługi dla rozwoju gminy Andrzejowi Gołębiowskiemu i Joannie Galistl z cukierni Ptyś.

- Jestem w Chełmku prawie 42 lata, kiedyś w ogóle go nie znałem. Od 25 lat tutaj mieszkam. Dzięki moim dzieciom Juliannie i Joannie zakład nadal się rozwija, a myślę, że na tym nie skończymy – powiedział Andrzej Gołębiowski po odebraniu medalu.

Nagrodę specjalną Otwarte Serce odebrała z kolei Grażyna Hajda, właścicielka sklepu Pod Jedynką, która od lat wspiera dzieci z Chełmka, a dodatkowo objęła mecenatem utalentowanego plastycznie Kamila Skupienia z miejscowej szkoły nr 1.

Pierwszą osobą, która odebrała osobiście wyjątkowe wyróżnienie, był ksiądz Tadeusz Isakowicz Zaleski, którego osiem dni temu miejscowi samorządowy wyróżnili tytułem Honorowego Obywatela Chełmka.

Złote Sakiewki otrzymali:
Firma ASFOR Poznański
VG Polska
Złom-Met
Przedsiębiorstwo Metali Nieżelaznych Bobrek
Południowy Koncern Węglowy w Jaworznie
Biuro Turystyczne Kulig Travel z Jastrzębia Zdroju
Zajazd Magda w Bobrku

Liderzy 2013
Maria Gołyźniak, Maria Księżarczyk, Halina Klima, Jan Ptasiński, Mariusz Janik, Katarzyna Białas-Szafraniec, Marek Idzik, Robert Babiuch, Martyna Symula, Aleksander Symula, Szymon Chabior, Agnieszka Jasińska oraz Krzysztof Kaleta.

(taj)