Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Festiwal zawodów - dla uczniów, rodziców i nauczycieli

19.04.2024 22:30 | 0 komentarzy | 1 227 odsłona | Alicja Molenda
Festiwal Zawodów to okazja do dobrego zaplanowania kariery dla uczniów kończących szkoły podstawowe.
0
Festiwal zawodów - dla uczniów, rodziców i nauczycieli
Ważne wydarzenie dla ósmoklasistów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas festiwalu ósmoklasiście bedą mieć możliwość praktycznego sprawdzenia indywidualnych umiejętności w ponad 120 zawodach, w których kształcą technika, szkoły branżowe, uczelnie medyczne oraz służby mundurowe.

Porad w dobrym zaplanowaniu kariery udzielać będą doradcy edukacyjno-zawodowi.

Festiwal Zawodów odbędzie się 24 i 25 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowe EXPO (Kraków, ul. Galicyjska 9).

Wstęp jest bezpłatny, a rejestracja jest dostępna na stronie www.festiwalzawodow2024.pl Warto skorzystać.

- Wybór zawodu zgodnie z zainteresowaniami i predyspozycjami jest jednym z warunków odnoszenia sukcesów w karierze zawodowej. Dlatego wszystkich uczniów, którzy ciągle zastanawiają się jaki zawód wybrać, zachęcamy również do skorzystania z dostępnej aplikacji zawodometr.pl. Warto wykonać test i poznać swoje mocne strony, a wyniki omówić z doradcą zawodowym na Festiwalu. W trakcie wydarzenia uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, spróbować samodzielnie wykonać prace związane z interesującym ich zawodem, porozmawiać ze starszymi uczniami, którzy wybrali już profesję. Będą mogli również uczestniczyć w warsztatach tematycznych (są jeszcze miejsca festiwalzawodow2024.pl/warsztaty) - czytamy w komunikacie prasowym urzędu marszałkowskiego.

Rodzicom uczniów dedykowany będzie w godz. 16:00-18:00 warsztat online z doradztwa edukacyjno-zawodowego pod nazwą „Rodzic wspiera, młodzież wybiera". Warsztaty dostępne będą pod adresem: www.festiwalzawodow2024.pl/rodzic

Wydarzenie jest organizowane dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej dla projektu „Zawodowa Małopolska", będącego operacją o znaczeniu strategicznym dla regionu.