Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Weź udział w konferencji dla organizacji pozarządowych. Zapisy jeszcze trwają

01.03.2024 16:00 | 0 komentarzy | 1 439 odsłona | Michał Koryczan

W sobotę, 9 marca odbędzie się konferencja dla organizacji pozarządowych z powiatu chrzanowskiego „Rozwój, komunikacja i koordynacja".

0
Weź udział w konferencji dla organizacji pozarządowych. Zapisy jeszcze trwają
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Konferencja jest planowana w siedzibie Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego (Chrzanów, ul. Focha) w sobotę, 9 marca w godz. 9.30-15.30.

Zapisywać można się jeszcze do poniedziałku, 4 marca wysyłając zgłoszenie na adres mailowy ngo@powiat-chrzanowski.pl. Formularz zgłoszeniowy dostepny jest na stronie powiat-chrzanowski.pl.

- Konferencja połączona z warsztatami będzie okazją do zdobycia fachowej wiedzy i integracji lokalnych NGO. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - zachęcają organizatorzy.

W programie:

Wykład: Mała organizacja, wiele tematów - jak sprawnie zarządzać sprawami małej organizacji pozarządowej?
Jednym z największych wyzwań w zarządzaniu organizacją pozarządową jest wielość i różnorodność zadań, które stają przed zarządami. Wykład jak dopilnować najważniejsze aspekty i równocześnie nie zginąć w gąszczu spraw.

Wykład: Finansowanie działań NGO w oparciu o różnorodne źródła i mechanizmy.
Stabilność finansową organizacji najlepiej oprzeć na kilku źródłach, dopasowanych do specyfiki jej działań oraz możliwości zespołu organizacji. Ciekawe i mniej znane mechanizmy pozyskiwania środków oraz aktualny przegląd źródeł grantowych, w tym zbliżających się konkursów unijnych.

Warsztaty do wyboru:

1. Za nami rok pełen sukcesów! Czyli o komunikowaniu efektów działań organizacji.
Jak podsumowywać i komunikować działania organizacji. Formalne obowiązki NGO w zakresie sprawozdawczości merytorycznej jak i dobre praktyki w komunikowaniu efektów działań NGO. Kiedy, komu i w jaki sposób najlepiej prezentować sprawozdania merytoryczne.

2. Czy leci z nami pilot? Czyli jak zaangażować i skoordynować zespół członków i wolontariuszy NGO.
Przełożenie zapału do nowego pomysłu na codzienne i wytrwałe działanie jest jednym z największych wyzwań w prowadzeniu zespołu NGO. Praktyki i narzędzia, które ułatwią zapanowanie nad komunikacją w zespole i mobilizowanie wszystkich do działania.