Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

ZKKM coraz bliżej zerwania umowy

07.03.2018 17:47 | 8 komentarzy | 8 139 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Wiaty na dworcu autobusowym przy ul. Zielonej w Chrzanowie nadal nie zostały zabudowane. Wykonawca nie dotrzymał żadnego z terminów, a związek komunikacyjny nadal nie rozwiązał z nim umowy. Dlaczego?

8
ZKKM coraz bliżej zerwania umowy
Na zabudowanie wiat pasażerowie będą musieli jeszcze trochę poczekać
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowe wiaty miały być gotowe na początku stycznia. Firma z Poznania, która wygrała przetarg na ich montaż, ma ponad dwa miesiące spóźnienia. Do dziś stoją jedynie aluminiowe konstrukcje. Z dostawą ścian i zadaszenia pojawiły się problemy. Wykonawca tłumaczył, że jedna z hut wycofała się z zamówienia, a druga ma opóźnienie. Tydzień temu okazało się, że powód jest inny. Szyby są gotowe, ale poznańska firma nie ma czym zapłacić. Ma przejściowe kłopoty finansowe.  Jej przedstawiciele liczyli, że dogadają się w tej kwestii z ZKKM. Związek miałby uregulować rachunek, a później odliczyć należność od kosztów umowy.

- Takie rozwiązanie jest niemożliwe ze względów prawnych - mówi Marek Dyszy, przewodniczący zarządu ZKKM w Chrzanowie.

Żałuje, bo wtedy remont dworca udałoby się wreszcie zakończyć. A tak pasażerowie będą musieli czekać jeszcze miesiąc. Do poniedziałku firma z Poznania ma zakończyć montowanie ławek, gablot z rozkładami jazdy oraz oświetlenia. Wtedy ZKKM zamierza wypowiedzieć umowę, rozliczyć to, co zostało zrobione i naliczyć kary za zwłokę (po 2 tys. zł za każdy dzień spóźnienia). Potem trzeba będzie znaleźć nowego wykonawcę, który zabuduje wiaty.