Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Zielony człowiek rozbierał uczestników festiwalu teatrów ulicznych (WIDEO)

06.07.2017 20:15 | 0 komentarzy | 4 522 odsłony | Łukasz Dulowski

W czwartek, przez godzinę, życie na Rynku w Alwerni wywróciło się do góry nogami. A to za sprawą hiszpańskiego aktora Adriana Schvarzsteina. Zatrzymywał samochody, za darmo rozdawał dzieciom lody, a nawet ściągał z ludzi ubrania. W miasteczku wystąpił w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych.

0
Zielony człowiek rozbierał uczestników festiwalu teatrów ulicznych (WIDEO)
Adrian Schvarzstein bez pytania siadał paniom na kolanach. Jedną z nich była Małgorzata Strzyżewska z Krakowa.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Główne spektakle odbywają się w Krakowie. W Alwerni miał miejsce odprysk tej imprezy. Oprócz Adriana Schvarzsteina („The Greenman"), zaprezentowała się również hiszpańska grupa Contaminando Sonrisas („Le Voyage") oraz polska Pinezka („Pan Twardowski").

Chyba największe zamieszanie zrobił Adrian Schvarzstein, ucharakteryzowany na „zielonego ludka". Przykładowo żonie burmistrza wyciągnął z portfela 10 zł i dał komuś innemu, Elżbiecie Młynek bez pytania usiadł na kolanach, burmistrzowi Tomaszowi Siemkowi kazał się rozbierać do pasa i zakładać na siebie halkę. Podobnie Marek Zieliński, przewodniczący Zarządu Miasta Alwernia, musiał pokazać nagi tors.

- Dobrze, że burmistrz się nie bronił. Bo takie wciągnięcie się w zabawę przysporzy mu tylko plusów - komentuje Zbigniew Klatka, szef Teatru Tradycja z Okleśnej.

- Myślę, że Rynek w Alwerni wspaniale nadaje się na teatry uliczne - podsumowuje Małgorzata Strzyżewska z Krakowa.