Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Śladami powstania krakowskiego na piechotę i rowerem

27.06.2024 17:00 | 0 komentarzy | 1 057 odsłona | Grażyna Kaim

Na grę miejską oraz przejazd rowerowy śladami powstańców krakowskich zapraszają w najbliższą niedzielę, 30 czerwca, Muzeum w Chrzanowie i Muzeum Miasta Jaworzna.

0
Śladami powstania krakowskiego na piechotę i rowerem
Śladami powstania krakowskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obydwie instytucje realizują wspólnie projekt Powstanie krakowskie 1846 r. w Jaworznie i Chrzanowie. Niedzielne aktywności przygotowali wspólnie z Grupą Rowerową Niepokonani Jaworzno i Stowarzyszeniem Chrzanowskich Cyklistów.

PROGRAM

11.00-16.00 - rozgrywki w wielkoformatową grę planszową pt. Śladami powstania krakowskiego 1846 r. w Jaworznie i Chrzanowie, warsztaty kreatywne (czapka i strój krakowski) - Muzeum Miasta Jaworzna (ul. Pocztowa 5) oraz Muzeum w Chrzanowie (ul. Mickiewicza 13).

Formularz gry będzie dostępny w siedzibach obu Muzeów. Podczas rozgrywki, poprowadzonej w formie spaceru po śródmieściu Jaworzna i Chrzanowa, uczestnicy będą poznawać miejsca związane z historią powstania krakowskiego i rozwiązywać zagadki historyczne i logiczne. Czas rozgrywki: ok. 1,5 godz. na jedno miasto.

12.30 - przejazd rowerowy z Jaworzna do Chrzanowa śladami powstańców krakowskich - start pod Muzeum Miasta Jaworzna.

Trasa: z jaworznickiego Rynku do Chrzanowa; po drodze odwiedziny w miejscach związanych z powstaniem krakowskim (tego samego dnia udostępnimy ślad GPX z trasą wycieczki). Uczestnicy biorą udział w przejażdżce na własną odpowiedzialność. Dzieci i młodzież do lat 16 mogą uczestniczyć pod opieką dorosłych. Uczestnicy imprezy zobowiązani są do przestrzegania przepisów drogowych. Dzieci obowiązkowo w kaskach, a dorośli mile w nich widziani. W razie deszczu wycieczka nie odbędzie się.

14.30 - gra miejska pt. Śladami powstania krakowskiego 1846 r. w Jaworznie i Chrzanowie oraz meta przejazdu rowerowego - Muzeum w Chrzanowie.

16.00 - zakończenie gry miejskiej i ognisko przy Muzeum w Chrzanowie (kiełbaski i napoje we własnym zakresie).