Kościelec udanie zakończył sezon

21.06.2010 08:18 | 0 komentarzy | 1 748 odsłona | red
Wygraną 3-2 z rezerwami MKS Trzebina-Siersza zakończyli sezon w klasie A występujący jako beniaminek rozgrywek zawodnicy Kościelca Chrzanów.
0

Siła ognia Kościelca przed pierwszym gwizdkiem w meczu przeciwko Trzebini była dość istotnie osłabiona, bo w szeregach gospodarzy zabrakło etatowych strzelców bramek Pawła Jamro i Sebastiana Majewskiego. Pomimo tego faktu zawodnicy Janusza Trębacza od pierwszych minut atakowali. Jednak gola otwierającego wynik spotkania strzelili trzebinianie. Strzałem z dwudziestu metrów popisał się Kamil Wojdyła. Gospodarze wyrównali w 20. minucie meczu. Długie podanie ze środka pola od Adama Kruczka trafiło do Zbigniewa Domurata ten popędził jeszcze kilka metrów w stronę bramki i z dziesięciu metrów uderzył nie do obrony. Kilka minut potem podczas jednej tylko akcji z sobie tylko wiadomych powodów do pustej bramki kolejno nie trafiali zawodnicy z Kościelca Adam Kruczek i Jacek Wichrowski. W 33. minucie było już 2-1. Zbigniew Domurat z rzutu wolnego z boku boiska wrzucił piłkę w pole karne, gdzie na futbolówkę czekał już wchodzący Jacek Wichrowski, który świetnie uderzył.

Po zmianie stron, w 61. minucie podwyższyli miejscowi. Prostopadłe podanie w pole karne autorstwa Radosława Latko tylko dołożeniem nogi do lecącej piłki wykończył z pięciu metrów Jacek Wichrowski. Utrata tego gola podziałała mobilizująco na zawodników gości. Kolejno pod bramką zawodzili jednak Bartosz Rokita, który biegnąc „sam na sam" uderzył z metra w bramkarza i Marcin Wielonek, któremu brakowało precyzji. Bramkę kontaktową przyjezdni strzelili jednak w 81. minucie. Rzut wolny tuż sprzed linii „szesnastki” wykonywał Damian Zgoda i strzelił tuż przy prawym słupku. Wynik do końca jednak się już nie zmienił, choć w 89. minucie podwyższyć prowadzenie mógł idący sam na sam z Łukaszem Dobranowskim Radosław Latko, ale odważne wyjście z bramki na piętnastym metrze golkipera Trzebini uchroniło ten zespół od wyższej porażki.

Składy drużyn:
Kościelec Chrzanów: Król (46.Tomski) – Matysiak, Dyba, Lorek, Bochenek, Artur Głownia (75.Marmur), Domurat (78.Gonet), Walczyk, Kruczek (46.Adrian Głownia), Wichrowski, Latko.

MKS Trzebinia-Siersza II: Dobranowski – Kusznir, Wicher, Sygnat, Skwarczeński (80.Supieta), Rokita, Zgoda, Kocot, Machowski (46.Cienkuszewski), Wielonek (65.Flądro), Wojdyła.