Nie masz konta? Zarejestruj się

Praca, biznes, edukacja

Będzie więcej czarterów z Balic

04.06.2009 22:28 | 0 komentarzy | 6 219 odsłon | red
Ponad dwukrotne zwiększenie lotów czarterowych w ciągu najbliższych dwóch lat zapowiedział w środę Jan Pamuła, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. To bardzo dobra wiadomość dla turystów wybierających samolot jako środek transportu podczas urlopowych wypraw.
0
Będzie więcej czarterów z Balic
Na krakowskim lotnisku ląduje Boeing 737 linii Norwegian
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad dwukrotne zwiększenie lotów czarterowych w ciągu najbliższych dwóch lat zapowiedział w środę Jan Pamuła, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. To bardzo dobra wiadomość dla turystów wybierających samolot jako środek transportu podczas urlopowych wypraw.

Podczas konferencji w siedzibie zarządu spółki Jan Pamuła przedstawił plany rozwoju lotniska w Balicach. Mówił o przewidywanych i rozpoczętych inwestycjach, m.in. trwającej budowie wielopoziomowego parkingu dla zmotoryzowanych podróżnych, który docelowo ma pomieścić 1243 samochody.

- Mamy 18 przewoźników sieciowych. Żaden regionalny port lotniczy tyle nie ma – podkreślił prezes.

Przyznał, że bolączką Balic jest mała liczba lotów czarterowych. W związku z tym wykupujący wczasy z przelotem muszą korzystać z lotnisk w Pyrzowicach czy Warszawie. A są to bardzo dobrzy klienci. Większość czarterowych lotów ma bowiem sto procent wypełnienia, co przekłada się na wyniki lotniska. Zapowiada jednak, że niedługo się to zmieni.

- Będziemy rozmawiać z touroperatorami. W tej chwili czartery stanowią osiem procent ruchu. W ciągu roku, dwóch chcemy dojść do 20 procent – zapowiedział Jan Pamuła. Dodał, że spółka nie zamierza ograniczać liczby samolotów tylko chce ją zwiększyć.

- Mamy najważniejszych przewoźników niemieckich: Lufthansę, AirBerlin, odzyskaliśmy też Germanwings – podkreślił. Germanwings po nieporozumieniach z portem w Balicach przeniósł się do Pyrzowic. Od 15 czerwca wznowi loty z Balic.

W ubiegłym roku MPL w Krakowie obsłużył ponad 2,9 miliona pasażerów. W trójce największych przewoźników znaleźli się easyJet, Ryanair i LOT.
(ski)

Czytaj również