Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

29.05.2024 08:00 | 5 komentarzy | 3 380 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Rodzice uczniów z lll a i lV a w Psarach zaprotestowali wobec łączenia klas w miejscowej szkole od nowego roku szkolnego. Boją się obniżenia poziomu nauczania. Jest oficjalna odpowiedź burmistrza.
5
Rodzice nie chcą łączenia klas
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nie zgadzamy się na realizację planu łączenia dwóch klas z rożnych etapów edukacyjnych w jedną klasę. Zbyt dużo negatywnych czynników wiąże się z połączeniem klas - napisali do burmistrza Jarosława Okoczuka.

Rodzice uczniów z lll a i lV a alarmują, że łączenie klas obniży poziom i komfort nauki oraz zachwieje poczuciem bezpieczeństwa. W efekcie wpłynie negatywnie na proces uczenia się i chęć chodzenia do szkoły.

Jarosław Okoczuk zapewnia, że zajęcia łączone „przygotowują uczniów do samodzielnego uczenia się, zachęcają do dalszego wysiłku, wyrabiają zaradność, samodyscyplinę, jak i pozwalają utrwalać poznaną wcześniej wiedzę. W klasach łączonych sytuacje społeczne sprzyjają również rozwijaniu umiejętności rozwiązywania problemów".
Po petycji rodziców zgodził się jednak na realizację zajęć z języka angielskiego i informatyki bez konieczności łączenia, bo wymagają one w większym stopniu zindywidualizowanej pracy z uczniem.

Więcej szczegółów na ten temat przeczytasz w aktualnym 21. numerze „Przełomu".