Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Zapłacą za naukę, wyżywienie i mieszkanie

11.03.2019 13:45 | 0 komentarzy | 4 051 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Żyjesz w miejscowości do 30 tys. mieszkańców, w domu się nie przelewa, a Ty lubisz się uczyć i pomagać innym? Skorzystaj z programu stypendialnego Horyzont oferowanego przez Fundację EFC.

0
Zapłacą za naukę, wyżywienie i mieszkanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Program istnieje od 10 lat. Umożliwia absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych pochodzącym z małych miejscowości naukę w interesujących liceach i technikach w Polsce.

- Współpracujemy nie tylko ze szkołami, ale także z bursami, lokalnymi organizacjami pozarządowymi i organizacjami partnerskimi. Nasi uczniowie biorą udział we wspólnych wyjazdach letnich i zimowych, realizują projekty społeczne i otrzymują kompleksowe wsparcie. To także pomoc finansowa i materialna obejmująca cztery lata trwania stypendium - przekonują organizatorzy.

W ramach programu fundacja pokrywa między innymi koszty mieszkania w bursie, wyżywienia, opłat szkolnych czy nauki języków obcych. By zostać objętym programem, trzeba spełniać kilka kryteriów dotyczących miejsca zamieszkania (miejscowości do 30 tys. mieszkańców) czy dochodu rodziny (nie więcej niż 954 zł netto na osobę).

Więcej na temat programu znajdziesz tutaj.