Nie masz konta? Zarejestruj się

Praca, biznes, edukacja

PIENIĄDZE. Nie bądź jeleń, weź paragon

09.07.2013 13:49 | 4 komentarze | 6 800 odsłon | red
W ubiegłym roku kontrolerzy skarbowi nałożyli blisko tysiąc mandatów i kar na sumę przeszło 221 tysięcy złotych. Jak będzie w tym roku? Trwa akcja „Weź paragon”.
4
PIENIĄDZE. Nie bądź jeleń, weź paragon
Rysunek Andrzej Mleczko Źródło: Urząd skarbowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym roku kontrolerzy skarbowi nałożyli blisko tysiąc mandatów i kar na sumę przeszło 221 tysięcy złotych. Jak będzie w tym roku? Trwa akcja „Weź paragon”.

Przez dwa miesiące wakacji kontrolerzy skarbowi będą sprawdzać prawidłowe ewidencjonowanie sprzedaży na kasach fiskalnych w trakcie ogólnopolskiej akcji, której jednym z celów jest informowanie podatników o korzyściach płynących z posiadania paragonu – obrazują urzędnicy skarbowi.

- W pierwszym tygodniu akcji w powiecie chrzanowskim wypisaliśmy 10 mandatów na sumę ponad dwóch tysięcy złotych – informuje Marek Łyszczarz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Chrzanowie.

Dlaczego warto brać paragon?
Po pierwsze (najważniejsze)jącego, biorąc paragon ułatwiasz sobie złożenie reklamacji. Z dowodem zakupu nie będziesz miał większych trudności przy zwrocie wadliwego towaru. Po drugie dzięki paragonom łatwiej porównać ci ceny, a po trzecie masz pewność, że nie zostałeś oszukany. Masz też możliwość rachunkowej i rzeczowej kontroli przeprowadzonej transakcji, stąd czasami warto wczytać się w to co na paragonie. Kolejne korzyści, to już głównie zysk dla budżetu państwa, choć trzeba przyznać, że działania na rzecz tego, to także interes każdego z nas.

Tegoroczną akcję „Weź paragon" kolejny raz promuje rysunek Andrzeja Mleczki, jednego z najpopularniejszych polskich rysowników. W sposób charakterystyczny dla artysty – lekki i satyryczny – ma informować klientów i sprzedających o potrzebie brania i wydawania paragonu.

Podczas trwającej akcji pod lupę pracowników kontroli trafiają m. in. podmioty świadczące usługi w zakresie handlu, gastronomii, przewozu osób, parkingowe, wypożyczania sprzętu sportowego i turystycznego, puby, dyskoteki i kawiarnie.
(taj)