Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Małopolskę odwiedza coraz więcej osób, ale...

17.01.2018 15:55 | 13 komentarzy | 4 686 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 15:58

Jak wynika z najnowszego raportu z badania ruchu turystycznego, ziemia chrzanowska wciąż nie należy do najatrakcyjniejszych zakątków województwa.

13
Małopolskę odwiedza coraz więcej osób, ale...
Zamek Lipowiec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czy ziemia chrzanowska jest atrakcyjna dla turystów?

W ubiegłym roku Małopolskę odwiedziło 15,9 mln osób. To milion więcej niż w 2016 r.

Badanie ruchu turystycznego, zlecone przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie zostało przeprowadzone w 29 głównych atrakcjach turystycznych regionu. Próżno w tym gronie znaleźć którekolwiek z miejsc ziemi chrzanowskiej jak choćby skansen w Wygiełzowie, czy zamek Lipowiec.

Odwiedzający region byli pytani m.in. o najciekawsze lokalizacje na tym terenie. Najwięcej osób wskazało Kraków, Zakopane, góry oraz Wieliczkę. W zestawieniu podobnie jak przed rokiem, nie ma jakiegokolwiek zakątka ziemi chrzanowskiej.

- Jestem zaskoczony, że zabrakło nas zarówno w tym badaniu oraz w zestawieniu najciekawszych miejsc. W wielu zakątkach województwa i na portalach poświęconych turystyce pojawiamy się jako duża atrakcja Małopolski - mówi Marek Grabski, dyrektor Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

O tym ilu turystów odwiedziło w ubiegłym roku skansen, Lipowiec i inne atrakcje turystyczne ziemi chrzanowskiej, będzie można przeczytać w jednym z kolejnych numerów „Przełomu".

Cały raport znajdziesz tutaj.