Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

We Wszystkich Świętych można za darmo podróżować autobusami

31.10.2017 14:30 | 10 komentarzy | 5 897 odsłon | Michał Koryczan

W środę, 1 listopada przejazd liniami PKM Jaworzno jest bezpłatny. To nie jedyne udogodnienia przygotowane dla pasażerów na ten dzień.

10
We Wszystkich Świętych można za darmo podróżować autobusami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie uruchomiło dodatkowe linie okolicznościowe 381 i 382. Z pierwszej będzie można skorzystać we Wszystkich Świętych, a z drugiej również 31 października i 2 listopada.

Na niektórych liniach wprowadzone zostały dodatkowe kursy. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

To nie wszystko. Trzeci rok z rzędu przejazdy jaworznickimi autobusami miejskimi będą 1 listopada bezpłatne. Z oferty skorzystają więc również pasażerowie podróżujący choćby pojazdami linii A i 319, które kursują na trasach Chrzanów - Katowice i Chrzanów - Jaworzno.

- Chcemy zachęcić ludzi, żeby zostawili w domach samochody i skorzystali z komunikacji miejskiej. Tak, aby na ulicach nie tworzyły się korki, co usprawni dojazd do cmentarzy - mówi Maciej Zaremba, rzecznik prasowy PKM Jaworzno.

Zapytaliśmy Marka Dyszego, przewodniczącego zarządu Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie, czy wzorem sąsiadów nie myślał o wprowadzeniu darmowych przejazdów autobusami we Wszystkich Świętych.

- Nie wiedziałem, że w Jaworznie jest takie rozwiązanie. Ja jestem przeciwny bezpłatnej komunikacji. Zgadzam się ze znawcami tematu, którzy twierdzą, że bezpłatna komunikacja staje się z czasem byle jaka. Z kolei mój kolega z branży ma obawy, że z autobusów zrobi się noclegownia - mówi Marek Dyszy.

Rozkład jazdy autobusów linii A

Rozkład jazdy autobusów linii 319

Sprawdź, jak 1 listopada będą kursować autobusy miejskie ZKKM, minibusy oraz pociągi