Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Dokąd w Krakowie dojadą busy?

31.07.2017 19:00 | 8 komentarzy | 8 167 odsłon | Michał Koryczan

Od wtorku przystanek przy ul. Ogrodowej ma być niedostępny dla busów. Tak twierdzą w stolicy województwa. Prywatni przewoźnicy nie są gotowi na to rozwiązanie.

8
Dokąd w Krakowie dojadą busy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od kilku tygodni trwa przeciąganie liny pomiędzy władzami stolicy Małopolski a prywatnymi przewoźnikami.
Chodzi o ograniczenie dostępu minibusów do przystanku przy ul. Ogrodowej. To tam docierają pojazdy kursujące na trasie m.in. z ziemi chrzanowskiej.

Podczas czerwcowego spotkania w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zapadła decyzja, że do końca lipca busy będą mogły dojeżdżać do ul. Ogrodowej.

Potem wspomniany przystanek miał zostać zamknięty dla przewoźników. Ci mieli do tego czasu załatwić zezwolenia na korzystanie z innych punktów końcowych. Do wyboru mieli: Małopolski Dworzec Autobusowy, Nowy Kleparz, ul. Kamienną oraz parking pod estakadą ul. Wita Stwosza.

Zdaniem Stanisława Osiki, zastępcy prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników w Krakowie, ta ostatnia lokalizacja jest najlepszą alternatywą dla ulicy Ogrodowej.

- Osoba dzierżawiąca parking od ZIKiT-u zgodziła się abyśmy z niego korzystali. Problem w tym, że ZIKiT stosowną zgodę wydał dopiero dzisiaj, choć miał na to miesiąc. Nie zdołaliśmy przez to podpisać umowy na korzystanie z nowego przystanku - mówi Stanisław Osika.

Z odpowiedzi jaką dostaliśmy z zespołu public relations ZIKiT wynika, że od 1 sierpnia punkt przy ul. Ogrodowej będzie niedostępny dla busów.

Stanisław Osika przekonuje z kolei, że we wtorek pojazdy, tak jak do tej pory, dojadą do tego przystanku i stamtąd ruszą też w powrotną trasę.

- Potrzebujemy przynajmniej dwóch tygodni, żeby załatwić wszystko w sprawie parkingu pod estakadą - mówi Stanisław Osika.