Nie masz konta? Zarejestruj się

Komunikacja

Przewoźnicy dostali wsparcie

28.06.2017 21:25 | 6 komentarzy | 6 532 odsłon | Michał Koryczan

Radni powiatu chrzanowskiego oraz gminy Babice wystosowali w środę do władza Krakowa apel o nieograniczanie wjazdu minibusów do centrum miasta.

6
Przewoźnicy dostali wsparcie
Babiccy radni wystosowali apel do władz Krakowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie, jadąc z ziemi chrzanowskiej do Krakowa, dotrzemy do przystanków przy ul. Ogrodowej oraz Worcella.
Władze stolicy Małopolski zamierzają jednak ograniczyć prywatnym przewoźnikom dostęp do centrum miasta. Tym samym busy nie dojechałyby do wspomnianych miejsc docelowych.

W środę z apelem do krakowskich samorządowców wystąpili radni powiatu chrzanowskiego oraz gminy Babice. Ich zdaniem brak możliwości dojazdu do centrum stolicy województwa uderzy również w mieszkańców ziemi chrzanowskiej.

- Sporo osób z tego terenu uczy się lub pracuje w Krakowie. Przesunięcie przystanków końcowych na obrzeża może spowodować, że komunikacja busowa straci sens. Ten apel to nasz obowiązek. Jaki przyniesie efekt, to zobaczymy - mówi Andrzej Uryga, zastępca wójta Babic.

Podobne pismo wcześniej skierowali radni gmin z Krzeszowic i Alwerni.

Przypomnijmy, że na ostatnim spotkaniu przedstawicieli Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, przewoźników oraz krakowskich radnych, zapadła decyzja, że do końca czerwca w kwestii przystanków nic się nie zmieni. Co potem? Tego jeszcze nie wiadomo.

ZIKiT proponuje przewoźnikom miejsca docelowe na nowym Nowym Kleparzu, przy ul. Prądnickiej, lub bliżej ścisłego centrum, na dworcu autobusowym, zarządzanym przez Małopolskie Dworce Autobusowe SA.

Właściciele firm przewozowych nie chcą jednak rezygnować z przystanku przy ul. Ogrodowej. W ostateczności nie wykluczają protestu i blokady miasta.