Powiat chrzanowski

Idą w ślady Piotra Zielińskiego, Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka

24.04.2023 20:00 | 0 komentarzy | 3 081 odsłony | Michał Koryczan

Poznaliśmy rozstrzygnięcia powiatowego etapu turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbark", rozgrywanego na boisku ze sztuczną trawą w Trzebini.

0
Drużyna do lat 12 z SP w Czyżówce: Majcherczyk Wiktor, Fiedor Szymon, Zabder Bartlomiej, Chlebda Jan, Pawlak Jakub, Smolka Aleksander, Makowiecki Kacper, Matycz Adam, Wojcik Patryk, Oleskiewicz Adam. Nauczyciel: Ślusarek Kacper

Wśród chłopców w kategorii do lat 12 triumfowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czyżówce, która wyprzedziła Zespół Szkół w Mętkowie, SP nr w 2 Libiążu i SP w Kwaczale.

W rywalizacji 10-latków pierwsze miejsce zajął zespół z SP nr w 2 Libiążu. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna SP w Luszowicach, a na trzecim SP nr 3 w Trzebini.

W kategorii ośmiolatków zwyciężyła reprezentacja SP w Luszowicach, która pokonała SP w Czyżówce.

Triumfatorzy poszczególnych kategorii wiekowych awansowali do finałów wojewódzkich (11-12 maja w Wadowicach).

Bez konieczności rozgrywania meczów przepustkę do wojewódzkiego etapu rozgrywek zdobyły trzy drużyny dziewcząt do lat 8, 10 i 12 z SP w Czyżówce, które nie miały konkurentek w zawodach powiatowych.

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci. W przeszłości w zawodach rywalizowali, jako młodzi gracze, reprezentanci kraju: Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński i Tomasz Kędziora (obrońca Dynama Kijów).