Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

W Bobrku każdy chciał przywitać się ze sową (WIDEO,ZDJĘCIA)

16 godzin temu | 0 komentarzy | 781 odsłon | Michał Papiernik
Nadleśnictwo Chrzanów zorganizowało "Leśny Piknik Rodzinny". Największą atrakcją były dwie sowy, które chętnie pozowały do zdjęć z uczestnikami.
0
W Bobrku każdy chciał przywitać się ze sową (WIDEO,ZDJĘCIA)
Sokolnik wraz ze swoją sową oraz jedna z uczestniczek wydarzenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do stadniny koni Ikarion przyszło ponad 200 osób. Na miejscu mogły się dowiedzieć się o gospodarce leśnej, produkcji drewna oraz jego zastosowaniu. Przedstawiciele nadleśnictwa przedstawiali ofertę turystyczną, między innymi szlaki turystyczne, konne, rezerwaty przyrody, miejsca dla wędkarzy.

Dzieci mogły wziąc udział w warsztatach rękodzieła z wykorzystaniem drewna (malowanie ptaszków, obrazy na krążkach drewna, witraże z liści drzew, traw i roślinności zielnej). Najmłodsi mogli własnoręcznie zdobić ekotorby, tworzyć pachnące eko-zawieszki czu budować figury z drewnianych klocków.

Oprócz obleganego pokazu sów, dzieci korzystały z przejeżdżki na koniach i kucykach i spotkania z alpakami.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry terenowe (memory zwierzęta leśne, gry planszowe) oraz konkursy z nagrodami. Każde dziecko, które zebrało osiem pieczątek z różnych stanowisk, mogło odebrać wyczekiwaną nagrodę, przygotowaną przez leśników. Były to przeróżne gadżety, związane z lasem.

Dorośli wspólnie z dziećmi mogli skorzystać z zabaw terenowych, takich jak tor przeszkód, przeciąganie liny, czy rzuty do celu. Na stoisku "Dobre z lasu" można było spróbować popularnych dań z dziczyzny.

Było także coś dla ciała. Karina Żak przygotowała dla przybyłych taniec w rytmach zumby.

W zorganizowaniu imprezy pomagali strażacy z OSP Gorzów oraz OSP Libiąż Wielki, którzy jako jedyni w gminie posiadają zespół ratownictwa medycznego. Dali więc pokaz nauki pierwszej pomocy.

Duża kolejka ustawiała się także do namiotu "Lawendy pod lasem", gdzie prowadzone były warsztaty z robienia naturalnych mydeł, soków, olejków czy hydrolatów.