Chrzanów

Chrzanowski zespół bardzo bliski zwycięstwa w rozgrywkach pierwszej ligi

23.04.2023 12:00 | 0 komentarzy | 3 215 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów wygrali na wyjeździe z Orłem Przeworsk, w sobotnim meczu grupy D pierwszej ligi.

0

I liga - grupa D

SPR Orzeł Przeworsk - Unimetal Recycling MTS Chrzanów 28-35 (13-17)

Przeworsk: Barnaś, Kędzior, Szczepaniec - Dutka 6, Kubisztal 6, Świerk 4, Kubik 4, Małecki 3, Bednarz 2, Jewuła 2, Mroszczyk 1, Wlazło.

Chrzanów: Górkowski - B. Hardzina 11, D. Skoczylas 5, Malinowski 4, Nowak 4, M. Hardzina 3, Rusin 3, Cieślik 1, Dobrzański 1, Sieczka 1, M. Skoczylas 1, Węgrzyn 1, Cieniek, Franczak

W meczu przedostatniej kolejki rozgrywek chrzanowski zespół potwierdził kapitalną formę, prezentowaną w ostatnich tygodniach. W Przeworsku odniósł ósmą ligową wygraną z rzędu i utrzymał pozycję lidera.

Tylko pierwsze 12 minut sobotniego pojedynku było wyrównane. Potem do głosu zaczęli coraz częściej dochodzić przyjezdni, którzy po pierwszej połowie prowadzili 17-13. Po przerwie chrzanowianie kontrolowali wydarzenia boiskowe, wygrywając ostatecznie 35-28.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów ma w tabeli trzy punkty przewagi nad AZS AGH Kraków i jest bardzo bliski zwycięstwa w rozgrywkach grupy D pierwszej ligi. W ostatniej kolejce ekipa dowodzona przez Sławomira Szenkela podejmie u siebie przedostatni w klasyfikacji zespół Luxiona AZS UMCS Lublin.

Przypomnijmy, że zwycięzcy czterech grup pierwszej ligi zagrają w trzydniowym turnieju mistrzów. W rywalizacji systemem każdy z każdym powalczą o dwa miejsca premiowane awansem do Ligi Centralnej, będącej bezpośrednim zapleczem Superligi.