Nie masz konta? Zarejestruj się

Dulowa

W Dulowej zamiast przejazdu ma powstać przejście do Puszczy Dulowskiej

23.03.2023 15:30 | 1 komentarz | 4 466 odsłony | Michał Koryczan

Dulowa nie zostanie całkowicie odcięta od Puszczy Dulowskiej. Gmina i PKP PLK SA znalazły rozwiązanie w sprawie przyszłości przejazdu kolejowego przy ul. Tenczyńskiej w Dulowej.

1
W Dulowej zamiast przejazdu ma powstać przejście do Puszczy Dulowskiej
Przejazd kolejowy przy ul. Tenczyńskiej w Dulowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W ostatnim czasie wrócił temat likwidacji przejazdu kolejowego przy ul. Tenczyńskiej w Dulowej, o czym pisaliśmy na naszym portalu. Kolej planuje bowiem zlikwidować wszystkie przejazdy publiczne w poziomie szyn na odcinku Jaworzno Szczakowa - Trzebinia - Kraków Główny Towarowy. W Dulowej jest przejazd publiczny kategorii B.

W czwartek w trzebińskim magistracie odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele PKP PLK SA, burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk, zastępczyni nadleśniczego Nadleśnictwa Chrzanów Ewelina Boruń i przewodniczący Rady Miasta Trzebini Waldemar Wszołek.

W związku z tym, że zarówno Nadleśnictwo Chrzanów i Nadleśnictwo Krzeszowice nie są zainteresowane utrzymaniem i korzystaniem z przejazdu, upadł temat przekształcenia go z kategorii B na kategorię F, czyli wewnętrzny.

Przypomnijmy, że byłby on wówczas otwierany wyłącznie na potrzeby użytkownika w wyznaczonych wcześniej terminach i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Gdyby więc utworzono w tym miejscu przejazd kategorii F, piesi i rowerzyści nie mogliby z niego korzystać.

W tej sytuacji rozwiązaniem, na które przystają zarówno PKP PLK SA i gmina, ma być zmiana przejazdu kategorii B na przejście kategorii E dla pieszych i rowerzystów. Przejazd samochodów nie będzie już możliwy, ale każdy chętny będzie mógł się tędy wybrać do Puszczy Dulowskiej na spacer lub przejażdżkę rowerem.


Czytaj również

100 goli w lidze. Michał Kowalik zapisał się w historii MKS Trzebinia

Uczennica z Alwerni zagra o mistrzostwo województwa

Pożar autobusu jadącego z Katowic do Chrzanowa. Pasażerowie byli w środku

Włamał się do sklepu. Ukradł pieniądze i papierosy

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany na Trzebińskiej

Dworzec tymczasowy w Chrzanowie do likwidacji. Autobusy pojadą teraz pod wiaduktem kolejowym