Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

100 goli w lidze. Michał Kowalik zapisał się w historii MKS Trzebinia

23.03.2023 14:00 | 0 komentarzy | 3 192 odsłony | Michał Koryczan

Na inaugurację rundy wiosennej MKS Trzebinia rozbił na wyjeździe KS Chełmek. Mecz ten szczególnie zapamięta Michał Kowalik, który strzelił swojego 100 gola w rozgrywkach ligowych w barwach "żółto-czarnych".

0
100 goli w lidze. Michał Kowalik zapisał się w historii MKS Trzebinia
Michał Kowalik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W pierwszym meczu rundy wiosennej zachodniej grupy małopolskiej V ligi MKS Trzebinia pokonał na wyjeździe KS Chełmek aż 6-1.

Spotkanie to z pewnością na długo zapamięta piłkarz trzebińskiego zespołu Michał Kowalik. Strzelił w nim bowiem swojego 100 i 101 gola w rozgrywkach ligowych w barwach pierwszego zespołu "żółto-czarnych".

- Kierownik drużyny MKS Alfred Godyń od lat prowadzi statystyki meczowe, zapisując wszystkie bramki i kartki. Już po rundzie wiosennej wiedziałem, że zbliżam się do magicznej granicy. Według wyliczeń kierownika mój pierwszy gol z Chełmkiem jest setną bramką, jaką strzeliłem dla Trzebini w rozgrywkach ligowych. Dosyć mocno polowałem na tego gola. Zdobyłem go z rzutu karnego, który sam wywalczyłem. Wiadomo, że strzelałem już ładniejsze bramki, ale najważniejsze, że piłka znalazła się w sieci - mówi Michał Kowalik.

Jak podkreśla, gdyby do tego dorobku doliczyć gole zdobyte w rozgrywkach pucharu Polski, to dla pierwszej drużyny MKS strzelił już 150-160 bramek.

Wynik jest tym bardziej imponujący, że przez długi czas występował jako skrzydłowy. Od czasu debiutu "Kowala" w seniorach MKS w 2011 r., gdy trenerem "żółto-czarnych" był Marcin Kasprzyk do 2015 r. występował właśnie na tej pozycji. Dopiero w 2015 r. został przesunięty przez trenera Roberta Moskala do linii ataku.

W tym czasie stał się jednym z architektów największych sukcesów MKS w historii. Dwukrotnie świętował z "żółto-czarnymi" awans do trzeciej ligi i przez trzy sezony występował z zespołem na tym poziomie rozgrywek. Na trzecioligowym froncie rozegrał 76 meczów i strzelił 15 bramek. Awansował również z MKS na szczebel centralny Pucharu Polski.

W obecnym sezonie Michał Kowalik zdobył dla MKS 14 goli w lidze oraz 11 w Pucharze Polski.

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym, 12 numerze "Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.


Czytaj również

Uczennica z Alwerni zagra o mistrzostwo województwa

Pożar autobusu jadącego z Katowic do Chrzanowa. Pasażerowie byli w środku

Włamał się do sklepu. Ukradł pieniądze i papierosy

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany na Trzebińskiej

Dworzec tymczasowy w Chrzanowie do likwidacji. Autobusy pojadą teraz pod wiaduktem kolejowym

Konkurs na wielkanocnego mazurka. Nagrody czekają