Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie? Odwołaj się od jego decyzji!

24.12.2021 18:50 | 0 komentarzy | 2 541 odsłony | red

Materiał promocyjny

Każdy, kto w przeszłości uczestniczył w wypadku samochodowym, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że uzyskanie satysfakcjonującego odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy wypadku nie jest wcale takie oczywiste. Najczęściej trzeba podjąć dodatkowe działania, by w efekcie otrzymać odszkodowanie w wysokości, która pozwoli pokryć wszystkie poniesione szkody. O jakich działaniach mowa?
0
Ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie? Odwołaj się od jego decyzji!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaniżone odszkodowanie z OC – czy to możliwe?

Wielu poszkodowanych błędnie zakłada, że towarzystwa ubezpieczeniowe w momencie szacowania wysokości szkody, dokłada wszelkich starań i robi to niezwykle precyzyjnie. Okazuje się jednak, że powszechną praktyką stosowaną przez ubezpieczycieli jest zaniżanie wysokości odszkodowań. Nikogo nie powinna taka strategia dziwić, gdyż wypłacanie wysokich odszkodowań jest po prostu niekorzystne dla towarzystw ubezpieczeniowych.

Biorąc pod uwagę powyższe, bardzo często rzeczoznawcy firm ubezpieczeniowych, pomijają w kosztorysach wiele istotnych pozycji, zakładają wykorzystanie części zamiennych lub istotnie zaniżają stawki za roboczogodzinę pracowników warsztatów samochodowych W efekcie wyliczona przez nich kwota nie pozwala na pokrycie wszystkich szkód powypadkowych.

Wielu poszkodowanych niesłusznie zakłada, że podjęcie negocjacji z ubezpieczycielem mija się z celem, a starcie jednostki z korporacją musi być skazane na niepowodzenie i nie warto na to poświęcać czasu i energii. Okazuje się jednak, że postępując w ten sposób można naprawdę sporo stracić. Odwołując się od decyzji ubezpieczyciela, możemy stosunkowo szybko i łatwo, oczywiście o ile udowodnimy swoje racje, istotnie podnieść finalną kwotę odszkodowania.

Jak napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela?

Podstawą do wyliczenia kwoty odszkodowania przez ubezpieczyciela jest kosztorys przygotowany przez rzeczoznawcę. Jeśli zauważymy istotne błędy w kosztorysie, zawsze możemy zatrudnić niezależnego rzeczoznawcę i poprosić go o oszacowanie poniesionych przez nas strat. Przygotowany przez niego dokument będzie stanowił dla nas podstawę do odwołania się od decyzji ubezpieczyciela.

Przygotowany kosztorys wraz z uzasadnieniem naszego niezadowolenia z wyliczonej kwoty ubezpieczenia skierujmy do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy wypadku. Ubezpieczyciel będzie się musiał ustosunkować do naszej skargi i raz jeszcze wyliczyć należne nam odszkodowanie.

Jak widać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela to wcale nie przesadnie złożony czy skomplikowany proces. Nie zmienia to jednak faktu, że wynegocjowanie satysfakcjonujących nas warunków może nie zawsze zakończyć się dla nas pozytywnie. By ograniczyć to ryzyko do minimum, warto rozważyć skorzystanie ze wsparcia fachowców.

Odszkodowanie z OC sprawcy – gdzie szukać pomocy?

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy to bardzo częsty problem, stąd też na rynku bez najmniejszych trudności znajdziemy dziś firmy, które wyspecjalizowały się w rozwiązywaniu sporów z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Czy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy? Jak najbardziej, gdyż w takich sprawach niezwykle istotne jest doświadczenie oraz znajomość procedur obowiązujących w poszczególnych firmach. Kancelaria odszkodowawcza każdego dnia rozpatruje skargi klientów, dlatego doskonale orientuje się w procedurach i standardach dużych firm ubezpieczeniowych. Wie, jak pisać odwołania, jakich dokumentów wymaga ubezpieczyciel i jak duże są szanse na pozytywne rozwiązanie naszej sprawy. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie wiele czasu, a dodatkowo zwiększymy szanse na pozytywne rozwiązanie naszej sprawy. Koszty za taką usługę naliczane są zwykle prowizyjnie od kwoty wywalczonej od ubezpieczyciela.

Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się samodzielnie walczyć z ubezpieczycielem, pamiętajmy, że zawsze możemy się zwrócić z prośbą o pomoc do rzecznika finansowego. Z pewnością uzyskamy od niego wiele cennych wskazówek i sugestii, dzięki którym nasze negocjacje z ubezpieczycielem pójdą znacznie sprawniej, a dodatkowo zwiększymy prawdopodobieństwo ich pomyślnego zakończenia.

Materiał promocyjny