Nie masz konta? Zarejestruj się

Blogi

Nauczyciele szkół i przedszkoli przed strajkiem podzieleni

07.04.2019 22:48 | 2 komentarze | 1 634 odsłona | Alicja Molenda

Co nas jutro czeka w szkołach i przedszkolach? Bezterminowy strajk. Nie wiadomo jednak, jaki będzie miał zasięg, kto do niego przystąpi. O tym dowiemy się dopiero rano.

2
Nauczyciele szkół i przedszkoli przed strajkiem podzieleni
W poniedziałek rano dowiemy się kto przystąpi do strajku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozmowy w Centrum Dialogu Spolecznego wicepremier Beata Szydło nazwała sukcesem zwieńczonym podpisaniem porozumienia z nauczycielską Solidarnością. Jej szef powiedział o strajku zainicjowanym przez dwa inne zwiazki: "To nie jest nasza akcja".

ZNP i Forum Związków Zawodowych na płacowe propozycje rządu nie przystały. Oznacza to, że zgodnie z zapowiedziami, przystępują do akcji strajkowej.
W Solidarności jest 70 tys. nauczycieli, a w ZNP ponad 200 tys. Są jeszcze nauczyciele niezrzeszeni. Jak wszyscy oni się jutro zachowają, trudno przewidzieć.
Trudno więc przewidzieć, co zrobią nauczyciele członkowie Solidarności. Czy będą solidarni z ZNP, czy też zechcą  normalnie pracować.

Strajk jest bezterminowy i polega na całkowitym powstrzymaniu się od pracy.
Jest niedziela 23.50. Co jutro rano czeka nas w szkołach i przedszkolach? Ich dyrektorzy na pewno nie bedą dziś spać spokojnie, bo to oni jako szefowie zakadów pracy, będą jutro na pierwszej linii frontu.