Nie masz konta? Zarejestruj się

Historia

Nowe kopie starych widokówek

06.06.2018 14:29 | 0 komentarzy | 2 741 odsłony | red

Szukanie zabytkowych pocztówek z widokami ziemi chrzanowskiej na pchlim targu czy w antykwariacie to zajęcie ciekawe i emocjonujące, ale pod warunkiem, że znajduje się oryginalne i dobrze zachowane egzemplarze. Oczywiście trzeba do tego mieć gruby portfel, bo rzadkie okazy kosztują bardzo dużo. Wyjątkowo można więc rozważyć nabycie współczesnych kopii.

0
Nowe kopie starych widokówek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najczęściej kopiowane i powielane są egzemplarze, które znamy z wydawanych kilka lat temu albumów. Ostatnio jednak można na aukcjach internetowych znaleźć kosztujące około pięciu złotych, świeżo wydrukowane repliki ekstremalnie rzadkich widokówek m.in. z Trzebini, Jaworzna i Szczakowej. Jakość druku nie jest niestety idealna, a i cena przy zakupie kilku egzemplarzy nie jest mała (sześć pocztówek kosztuje tyle, co album), ale jednak można w ten sposób uzupełnić kolekcję o kartki, już od lat niepojawiające się na rynku kolekcjonerskim.

Cierpliwym i oszczędnym pozostaje nadzieja, że ukaże się publikacja, w której zebrane zostaną wszystkie przedwojenne widokówki z ziemi chrzanowskiej. Oczywiście z Jaworznem, Chełmkiem i Krzeszowicami.
(LS)
Kopie stuletnich widokówek z Trzebini

Przełom nr 21 (1346) 29.5.2018