• Blogi
 • Tv przełom
 • Redakcja
 • Reklama
 • Konkursy
 • Drukarnia
 • Interwencje
 • Tu jesteśmy
 • Archiwum
 • Forum
 • Nie zepsujcie tego

  • Data dodania artykułu: 14.07.2016, 13:21, wyświetleń: 2078

  W bieżącym, 28. numerze gazety piszemy o dwóch pomysłach na promocyjne przedsięwzięcia związane z Chrzanowem.

  Cyfrowe wydanie "Przełomu" znajdziesz TUTAJ.

  Pierwszy z nich - to propozycja organizacji konferencji poświęconej kolejnictwu, z Fablokiem w tle (s. 7). Drugi ma charakter szerszy, bo obejmujący ziemię chrzanowską, ale z Chrzanowem jako punktem centralnym. Chodzi o przejazd pociągu retro z okazji 160. rocznicy otwarcia linii kolejowej. Pomysł miłośnika kolejnictwa Krzysztofa Brandysa zaczyna powoli nabierać realnych kształtów (s. 3).

  Rozmowa z Krzysztofem Brandysem

  Warto w tym miejscu podkreślić, że to inicjatywy oddolne, wynikające z wewnętrznej potrzeby mieszkańców miasta pogrążonego od lat w promocyjnym marazmie. Obie także wpisują się w piękną historię Chrzanowa, związaną z kolejnictwem i pierwszą w Polsce fabryką lokomotyw. Sytuacja na dziś jest taka, że urzędnicy dostali gotowe i przemyślane propozycje, które nie tylko mogą, ale zdecydowanie powinny być wprowadzone w życie. Z pożytkiem dla wszystkich.

  Teraz przyszedł czas na konkretne działania. Oczywiście, mocno trzymam za powodzenie obu przedsięwzięć, które mają ogromny potencjał promocyjny. Mam też gorącą prośbę do wszystkich urzędników, którzy w mniejszy lub większy sposób będą zaangażowani w realizację tych dwóch zadań. Panie i panowie - nie zepsujcie tego.

  Komentarze:

  ice man

  Data dodania: 06.10.2016, 10:47

  Widzę już jak urzędnicy to zepsuli i zrobili swoje, żeby obchody 160 lat kolei w Chrzanowie przeszły bez echa - czyli żeby ich nie było. Gdy w 2010 roku otwierano nowy most kolejowy w Chrzanowie łączący ul. Zieloną z ul. Sikorskiego w ramach małej obwodnicy nie było problemu żeby na moście zatrzymała się lokomotywa Fabloku Sm42 w barwach Cargo, puszczono baloniki, maszynista pomachał i pojechał - przyszła masa ludzi noi był obecny burmistrz. W piątek 7.10.2016 dzięki (tylko) grupie prywatnych osób za własne pieniądze i przy pomocy dwóch pań z Biblioteki Miejskiej odbędzie się pokaz zdjęć i pamiątek które udało się zgromadzić wspomnianym osobą i to będzie jubileusz na miarę powiatowego miasta Chrzanowa. Wstyd! W całej Polsce z okazji 90-lecia Polskich Kolei Państwowych są organizowane przejazdy pociągami retro, parowozami o ironio z Fabloku. http://www.turkol.pl/ http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/28724/pociagi-retro-wokol-wroclawia-z-okazji-90-lecia-polskich-kolei-panstwowych.html Koleje Galicyjskie prowadzą kolejne obchody jubileuszów linii kolejowych i stacji w Małopolsce http://kolejegalicyjskie.pl/ https://www.facebook.com/NSMKpl ale już wyżej wymienione jeśli zapytać dlaczego nie do Chrzanowa to odpowiadają że nie mieli w ostatnim czasie po strony urzędników z kim rozmawiać, a jak już się jeden pojawił to nie było zainteresowania. Ponieważ temat znam przynajmniej od kilkunastu lat i cenię sobie swój czas pozostaje mi jeździć po Polsce zapominając jednocześnie o nieudolnych urzędnikach z Chrzanowa i czekać na głębokie zmiany na tych stanowiskach bo z tymi osobami Chrzanów głupotą stoi. Pozdrawiam