Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Pobita mieszkanka Libiąża trafiła do więzienia

22.04.2024 13:00 | 2 komentarze | 5 091 odsłon | Łukasz Dulowski
Dwóch mężczyzn i kobieta wtargnęło do mieszkania. Napastnicy okradli i poturbowali lokatora oraz jego córkę. Niedługo potem okazało się, że nie tylko sprawcy są poszukiwani.
2
Pobita mieszkanka Libiąża trafiła do więzienia
Jeden ze sprawców kradzieży i pobicia w rękach policji. FOT. KPP Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka chrzanowskiej policji, relacjonuje, że podejrzanymi są: 21-latka, 26-latek i 36-latek, którzy pokonali drzwi i wdarli się do mieszkania 64-latka z Libiąża. Ukradli sprzęt RTV i telefon oraz pobili właściciela i jego 39-letnią córkę.

- Policjanci ustalili, że jeden z napastników może się ukrywać kilka mieszkań dalej. Ponadto okazało się, że osoba pokrzywdzona (39-latka) jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności - mówi Szelichiewicz.

Ostatecznie w ręce funkcjonariuszy trafili wszyscy napastnicy. Dwóch mężczyzn (26-latek i 36-latek) usłyszało zarzuty m.in. naruszenia miru domowego, pobicia i kradzieży. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące, a wobec 21-latki dozór policyjny. Grozi im do 5 lat więzienia (w przypadku jednego z e sprawców 7,5 roku, bo popełnił przestępstwo w recydywie).