Ostatnia wizyta: Obecny czas: 19.1.2018 12:36


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


 
 Forum   Tematów   Posty   Ostatni post 

Na lokalnym podwórku

 
NO_UNREAD_POSTS Edukacja w regionie

Nasze szkoły i przedszkola - jakie są?

243

3493

17.11.2017 15:38

casinoroyal Zobacz ostatni post

NO_UNREAD_POSTS Gospodarka w regionie

Przedsiębiorstwa - ich terażniejszość i przyszłość. Perspektywy rozwoju miast i sołectw. Lokalny rynek pracy.

237

4936

17.1.2018 16:31

Ploter Zobacz ostatni post

NO_UNREAD_POSTS Komunikacja w regionie

Autobusy, pociągi, minibusy - jak jeżdzą? Związki komunikacyjne - jak działają? Punktualność, komfort obsługi...

393

7004

15.1.2018 12:07

Krzysio Zobacz ostatni post

NO_UNREAD_POSTS Sport, turystyka i rekreacja w regionie

Nie tylko dla zawodowców.

329

2246

19.1.2018 8:59

m.sz Zobacz ostatni post

NO_UNREAD_POSTS Kultura w regionie

Byłeś na interesującej wystawie, na ciekawym koncercie? A może właśnie skończyłeś czytać fantastyczną książkę? Jak oceniasz działalność ośrodków kultury i bibliotek?

1291

3355

16.11.2017 18:50

Stara Leśniczówka Zobacz ostatni post

Życie codzienne

 
NO_UNREAD_POSTS Problemy duże i małe (dawne Interwencje)

Podyskutuj z innymi o zmianach w Twoim otoczeniu. Jeśli nie potrafisz rozwiązać sam jakiegoś problemu, pisz do dziennikarzy "Przełomu". Kontakty znajdziesz TUTAJ

1595

28105

17.1.2018 16:12

wzaj50 Zobacz ostatni post

Ważny temat

 
NO_UNREAD_POSTS Wybory samorządowe

Na kogo chcecie głosować? Kto Waszym zdaniem powinien startować w wyborach? Który z obecnych decydentów powinien już zrezygnować z ubiegania się o kolejną kadencję?

166

5098

27.12.2017 9:06

stary zgred Zobacz ostatni post

NO_UNREAD_POSTS Możesz pomóc innym

Miejsce na wpisy dotyczące pomocy charytatywnej, związane z przekazaniem 1 procenta podatku w celu wsparcia osób i instytucji, itp.

50

135

13.11.2017 12:44

Stowarzyszenie Wolna Trzebinia Zobacz ostatni post

O forum

 
NO_UNREAD_POSTS Zasady pisania na forum

Regulamin forum, informacje o lokalnym charakterze forum oraz zasadach cytowania.

7

24

14.2.2016 13:45

kattebush Zobacz ostatni post

Forum

 
NO_UNREAD_POSTS Zalew Chechło

Tutaj trafiają tematy i posty niezgodne z regulaminem, nieaktualne, zdublowane. Po 48 godzinach są automatycznie usuwane.

0

0

Brak postów

Usuń cookies utworzone przez forum | Ekipa

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)

Shoutbox (wiadomości starsze niż 96 godzin są automatycznie usuwane)
Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z podstawami netykiety.
+
« 18.1.2018 12:20 »   Na wodnej jest nieporozumienie z jazdą na skrzyżowaniach. Na skrzyżowaniu w kierunku byłych zakładów górniczych ludzie nie potrafią wyjeżdżać od Luszowic a teraz doszedł wyjazd koło Groszka... Zatrzymasz się jadąc od Gór Luszowiskich to patrzą jak na debila, chcesz wyjechać ze skrzyżowania od strony Groszka to wnet by staranowali pomimo pierwszeństwa... Napiszcie może coś o jeździe na skrzyżowaniach, bo ludzie nie mają pojęcia jak zachować się.
« 17.1.2018 15:42 »   "dobrodziejem". Pisanie w tej wąskiej ramce jest okrutnie niewygodne i uciążliwe. Ale przynajmniej dostępne dla szerokiego ogółu. Wprawdzie w krótkim czasie.
« 17.1.2018 15:30 »   Tak, Krzysio - szału nie ma. Euforii także. Rankiem pobiegłem po Przełom, a tu na czołówce masło i wilki. Zamurowało mnie, pewnikiem będzie euforystyczna informacja w następnym Przełomie - odnośnie Młoszowej i wiadomego Zespołu. No to biorę się za te wilki i wilczeta, tudzież wilczyce - pewnie to jacyś przodkowie tej wilczycy kapitolińskej. Ale po drukowanej drodze trafiłem na artykuł wielce przeze mnnie poważanej redaktor, to jest Panią Elizę. Z wypiekami na twarzy przystąpiłem do lektury. Na poczatku zaniepokoił mnie ten znak zapytania, ale co tam. Dopiero kopara mi opadła, jak doszedłem do akapitu ze Szczęśniakiem. Jak zwykle, nigdy konkretny i zawsze mąci. Wypisz, wymaluj - jak obecny burmistrz Trzebini. W końcu koledzy od wspolnego ko...tka. Szybko skończyłem lekturę i poszedłem po relanium. Na koniec dowiedziałem się, że na wszelkie gminne boleści najlepszy jest pan profesor Bonderek, mimo potężnego upływu lat. Zarówno u Starosty jak i u Pana Profesora oraz burmistrza Adamczyka. Fianł miał być nieziemski - a tu dopiero niepewny wstęp do finaliku. Jednakże miejmy nadzieję, że ta AGH będzie tym dorodziejem w Młoszowej. Pewnie nie na długo.
« 17.1.2018 14:17 »   Akt woli gmina pokazała w latach 90 gdy sie pozbyła tego obiektu. Fakt nie było wizjonerów za wielu co począć z obiektami dawnej Sorbony. Była tam nawet przez rok wyższa uczelnia. Demokracja miała inne ważne priorytety, nie było grantów itp. Juz samo przekazanie AE obiektu mogło być niekorzystne dla gminy no ale cóż, kto bogatemu zabroni. Tak, tak byliśmy jako gmina w czołówce bogatych gmin. Mam nadzieje iz obecny proces przekazywania obiektu pozwoli na choć małą możliwość korzystania z obiektu, parku i innych jego dobrodziejstw w przyszłośći. Wszak w przewodnikach opisywane jest Jako jedna z Pereł Trzebini. Trzymam kciuki za jak nawiększe odostepnienie w przyszłości obiektu mieszkańcom a nie tylko oglądanie murów, zdjeć i wspominanie.
« 17.1.2018 12:02 »   Krzysio, przekazywanie nieruchomości to nie jest akt woli, ale mocno skomplikowana procedura prawna. Zwlaszcza z udziałem Skarbu Państwa. Jeśli AGH chce, a pozostałe opcje (sprzedaż, przejęcia, darowizny dla gminy itp.) nie są brane pod uwagę, to jest konkret. Pomysł na zagospodarowanie i sfinansowanie go, ma mieć AGH. I ma. To wszystko jest możliwe, bo dotyczy (B+R) - badnia i rozwój. To są najchętniej dofinansowywane obecnie przez UE projekty. Ja trzymam kciuki. W Miękini coś podobnego się udało.
« 17.1.2018 11:21 »   Jendrku, ale w artykule w dzisiejszym papierzaku nie nic konkretnego jedynie żart tego co chciałyby strony. Choć Agh nic nie wypowiada sie jedynie co to dziennikarz liczy na to iż nazwisko p. Bonderka uruchomi akcje. Takie to patykiem pisanie po wodzie. Nie ma pomysłu konkretnego, jedynie gadanie głów przy kawie jak sie spotykają
« 16.1.2018 22:12 »   COR raczej zajmuje się starociami ruchomymi, a nie zabytkowymi nieruchomościami. Muszą martwić się o dotychczasowe lokum, bo ten wilk biznesowy na Zbyszku może ich przegonić z tego byłego basenu - jak zostanie pełnoprawnym właścicielem tej działki, co obecnie ją dzierżawi firma Rembud. Byłem zawsze przyzwyczajony do tego, że projekt - to coś poważnego w inwestycjach. Wcześniej poprzedzony założeniami projektowymi, a zwało się to ZTE (założenia techniczno-ekonomiczne).I chyba taki będzie w Młoszowej, a nie jakieś warunki brzegowe. Fakt, długo nas Pani wytrzymała z tą pomyślną informacją odnośnie Zespołu w Młoszowej. Ważne, że ten kompleks się nie rozpadnie i w pierwszych miesiącach zostaną poczynione odpowiednie budowlane zabezpieczenia. Przed złodziejami także.
« 16.1.2018 21:43 »   jendrku: nie jestem na bieżąco z działalnością COR. Co do pałacu w Młoszowej, to chyba pozostaje zachwyt, bo to jest nieruchomość dla bardzo bogatego wilka. Kupić pewnie mogłoby ją wielu wilków, ale postawić na nogi pod okiem konserwatora i utrzymać już niewielu. Tego się nie da zrobić bez dobrego projektu opartego na jakiejś dotacji z UE. Wiem, że słowa projekt Pan nie lubi, ale takie są dzisiaj źródła finansowania i trzeba z nich korzystać.
« 16.1.2018 21:01 »   Bardzo dobrze, że będzie właściciel tego Zespołu Pałacowego. Widocznie władze UE z Katowic wreszcie się dogadały z władzami AGH, przy pośrednictwie wojewody małopolskiego. Nie sądzę, żeby to był ktoś z tych lokalnych wilków biznesu - których Pani Alicja z tak wyszukaną atencją traktuje. Ale trzeba przyznać, że Przełom zawsze był zainteresowany losem tego Zespołu Pałacowego. I chwała Redakcji za taką postawę. Czy też atencję.
« 16.1.2018 20:04 »   Sądzę, że nie. Żeby uzyskać przepływ informacji, często potrzebna jest prowokacja. A właścicieli już było wielu, nie ma co się tym podniecać. Trzeba by mieć szczegółowy wgląd do umowy. Uprzednio jednak musiał zaistnieć jakiś powód, że ten UE z Katowic przestał poważnie traktować Starostwo i UM Trzebinia. Poczytamy, zobaczymy, 3 zł to niedużo za informację.
« 16.1.2018 19:45 »   Jendrku, bijemy tylko pianę,a o tym kto zostanie właścicielem pałacu dowiemy się w najbliższym Przełomie!:) Zaiste,dobry przepływ informacji!
« 16.1.2018 16:03 »   Korzystając z obecności Pani Alicji (której zapewne leżą na sercu te czarne chmury nad młoszowskim Palacem) ośmielę się zapytać - czy ten COR Trzebinia to tylko miłośnicy ziemi trzebińskiej i tych zbiorów muzealnych przy d.szybie Zbyszek, czy też ich miłość sięga nieco dalej - np. do Młoszowej. Wprawdzie COR nie weźmie sobie pod opiekę tego Zespołu Pałacowego ( bo z akcesu AGH najprawdopodobniej nic nie wyjdzie), ale mentalnie mogliby się zaangażować w tę sprawę. Na ich stronie fejsubuca pełno jest zachwytów odnośnie tego Zespołu - jaka to perełka itp. Podobnie, jak na tych folderach promujących Gminę Trzebinia. Przełom ma swoje kontakty, to może by ich zapytać? Ostatnio u nich zmieniły się te społeczne władze, jednakże nadal tam jest dyrektor od powiatowych dróg. A to już znaczna persona, nie mnie do niego startować.
« 16.1.2018 14:23 »   Pani Alicjo: wiem, ze przedsieborca nie jest latwo, lekko i przyjemnie, dzielic sie wiedza nie zamierzam na ten temat bo zapewne Pani wie lepiej. Poza tym komu jest dzis latwo? Moze tylko wladzy. Szacunek? Dobre slowo, nalezy sie kazdemu. A i jestem niezmiernie wdzieczny za relacje z wydarzenia poniewaz mozna wyciagnac odpowiednie wnioski.
« 16.1.2018 10:05 »   tito: wydawcy prasy wszelakiej (kapitał obcy czy rodzimy), to też są przedsiębiorcy, skupieni najczęściej w organizacjach branżowych. To po pierwsze. Po drugie, obecność prasy podczas większości środowiskowych wydarzeń lokalnych, to nie jest nic nowego, ani dziwnego. Jesteśmy od tego, aby je dla Państwa relacjonować. Przy okazji prosiłalbym o trochę wiecej zrozumienia i szacunku dla zawodu przedsiębiorca. No chyba, że sam Pan jest przedsiębiorcą i zechce się podzielić z nami wiedzą na temat jakie to lekkie, łatwe i przyjemne.
« 15.1.2018 20:12 »   Wydawało się, że w sprawie przejęcia Zespołu Pałacowego przez Gminę Trzebinia wszystko jest na najlepszej drodze. Prawdopodobnie w to wszystko wdała się prywata i po sprawie. Linki dla przypomnienia oraz wyciągnięcia wniosków: http://przelom.pl/764-mloszowa-zobacz-p ... jecia.html , http://przelom.pl/17222-zespol-palacowo ... ciela.html , http://przelom.pl/20537-agh-chce-przeja ... zowej.html . Patrząc na te zdjęcia - to żal w sercu ściska.
« 15.1.2018 18:22 »   Zorganizowala za swoje i przy okazji upiekla 2 pieczenie na jednym ogniu: przedstawicieli wladzy oraz prasy. Czyli w oczach czytelnikow tej wiadomosci sa "wiarygodni" bo wladza z nimi.

Najaktywniejsi użytkownicy (ostatnie 30 dni)

Krzysio (17 postów), AAA (14 postów), jan0 (10 postów), stary zgred (7 postów), marcinek180 (6 postów), WH1991 (5 postów), jack (5 postów), jurek K. (5 postów), kattebush (3 postów), koot (3 postów), Stefanek (3 postów), voltar (3 postów), wzaj50 (3 postów), Maryjan Cebula (2 postów), K T O S (2 postów)

Kto jest na forum

Kto jest na forum Na Forum jest 19 użytkowników :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 17 gości (Oparte na użytkownikach aktywnych przez ostatnie 1 minut)
Najwięcej użytkowników (694) było obecnych 6.3.2013 11:54

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]
Legenda :: Administratorzy, Dziennikarze, Globalni Moderatorzy, Moderatorzy

Urodziny

Urodziny

Nikt nie ma dziś urodzin


Statystyki

Statystyki

Wszystkich postów: 69698 | Wszystkich tematów: 5748 | Wszystkich użytkowników: 8584 | Ostatnio zarejestrował się QWERTY X


Zaloguj

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  

Nowe posty    NO_UNREAD_POSTS Brak nowych postów    NO_UNREAD_POSTS_LOCKED Zamknięte forum
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3