Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Proponujemy Wam do poczytania na weekend

25.01.2019 13:48 | 0 komentarzy | 2 004 odsłony | Redakcja

W tym tygodniu zacznijmy od wyjątkowej historii Stanisława, który w okresie niemieckiej okupacji ratował ludzi przeprowadzając ich przez granicę. Polecamy też historię Teresy, która urodziła i wychowała ośmioro dzieci nim założyła zespół pieśni i tańca. Zapraszamy do lektury tych i wielu innych materiałów, które przygotowali dla Was nasi dziennikarze.

0
Proponujemy Wam do poczytania na weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

 

Hejt nasz powszedni...

Po brutalnym zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza hasło "mowa nienawiści" jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Mówi się, że trzeba walczyć z tym zjawiskiem. Pytanie tylko, jak to robić skutecznie i czy wygranie z hejtem w ogóle jest możliwe? Eliza Jarguz-Banasik pyta o to Dorotę Głowacką - prawniczkę z Fundacji Panoptykon.


 

140 jubilatów świętowało w Chrzanowie Złote Gody

Szkoda czasu na kłótnie i urazy. Lepiej cieszyć się życiem - przekonują w rozmowie z Ewą Solak Maria i Jan Jarczykowie.


 

Przyjdź do Krakowiaczka, to też zakwitniesz

Urodziła i wychowała ośmioro dzieci. Dziewiąte przyszło na świat 15 lat temu i zmieniło życie Teresy Majewskiej z Grojca o sto osiemdziesiąt stopni. O wszystkim opowiedziała w rozmowie z Łukaszem Dulowskim.


 

Góry dla trzeźwo myślących

W górach ludzie zachowują się czasem jakby rozum zostawili w bagażniku samochodu. Potrafią na Orlą Perć wychodzić w klapkach - mówi Andrzej Dadak, emerytowany górnik trzebińskiej KWK Siersza. Rozmawiał z nim Marek Oratowski.


 

Bohater gnębiony przez ubeków

W okresie niemieckiej okupacji Stanisław Smalcerz z Grojca przeprowadził przez granicę między III Rzeszą a Generalnym Gubernatorstwem 150 osób, często ratując im życie. - Dla mojego taty nie było to czymś niezwykłym - komentuje córka, Zofia Gniewek podczas spotkania z Łukaszem Dulowskim.


 

Powyższe materiały znajdziecie w bieżącym (04) wydaniu tygodnika "Przełom", dostępnym w punktach sprzedaży oraz w wersji PDF tutaj.

Znasz kogoś interesującego, kogo przygody mogą zachwyć innych? A może sam masz niespotykane hobby? Skontaktuj się z nami, zostań bohaterem jednego z naszym materiałów - gazeta@przelom.pl z dopiskiem temat dla Przełomu.