Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Proponujemy Wam do poczytania

04.01.2019 12:01 | 0 komentarzy | 2 084 odsłony | Redakcja

Za Tobą święta, sylwester, Nowy Rok. Masz ochotę na chwilę wyciszenia? Sięgnij do tekstów w tygodniku "Przełom", które w ostatnich dniach przygotowali nasi autorzy.

0
Proponujemy Wam do poczytania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

A co polecamy?

 

 

Czterdzieści psich nieszczęść
Żeby wyżywić całe towarzystwo - Beata i Radosław Tobiaszowie co dwa dni kupuje sto kilogramów mięsa. Do tego makaron, warzywa i suchą karmę. Gdyby nie pomoc ludzi, sami nie poradziliby sobie z utrzymaniem pokiereszowanych przez życie psiaków. Psi hotel w Czernej odwiedziła Ewa Solak.

 

 

 

Antonina Domańska krzepiła ducha poznaniaków
Autorka powieści "Historia żółtej ciżemki" i "Paziowie króla Zygmunta" urodziła się w 1853 roku, w Kamieniu Podolskim, ale tworzyła w Rudawie. Wraz z mężem Stanisławem mieszkała w wilii wybudowanej dla nich w 1896 roku według projektu Tomasza Prylińskiego.

 

 

 

Kasia w podróży
Zwiedziła 34 kraje. Autostopem - który kojarzy z wolnością - przemierzyła ponad 50 tys. km. Wie jak podróżować tanio. Jest minimalistką. Mówi, dlaczego życie w Skandynawii jest piękne. Kasia Hromek z Krzeszowic - podróżniczka, którą zachwyca świat. Jej historię opisuje Ewa Solak.

 

 

 

Rozmawiać, wybaczać, słuchać
O sposobie na długi staż małżeński mówią pary świętujące w Trzebini złote gody. Wysłuchała ich Anna Jarguz.

 

 

 

Harcerka z muzyczną pasją
Przez trzy lata mieszkałam w Krakowie. To miasto bogate w atrakcje, ale zbyt głośne, męczące. Wolę Chrzanów - deklaruje Aneta Kobylecka, z którą rozmawia Ewa Solak.

 

 

Zmiany w rozliczeniu ze skarbowym
Krótsze terminy, nowe rozwiązania - niebawem trzeba się rozliczyć za ubiegły rok z fiskusem. Wszystkiego o zmiana dowiesz się z rozmowy Tadeusz Jachnickiego z Markiem Łyszczarzem, naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Chrzanowie.

Powyższe teksty można przeczytać w papierowym wydaniu tygodnika "Przełom", dostępnym w punktach sprzedaży lub tutaj w wersji PDF. Zapraszamy!