Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Skimmer do basenu – niezbędny sprzęt dla każdego właściciela basenu

18.05.2023 12:34 | 0 komentarzy | 513 odsłon | red

Materiał promocyjny

Skimmer do basenu to jeden z najważniejszych sprzętów, jakie powinien mieć każdy właściciel basenu. Dzięki skimmerowi zapewniane jest łatwe i skuteczne wyłapywanie z powierzchni wody wszelkich zanieczyszczeń, takich jak liście, owady czy pył. Jest to nie tylko kwestia estetyki, ale także higieny i bezpieczeństwa użytkowników basenu.
0
Skimmer do basenu – niezbędny sprzęt dla każdego właściciela basenu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co to jest skimmer do basenu?

Skimmer do basenu to urządzenie służące do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni wody basenowej. Składa się z komory, w której znajduje się kosz filtrujący, oraz rury ssącej, która pozwala na pobieranie wody z powierzchni basenu. Skimmer jest zwykle zamontowany na ścianie basenu lub wbudowany w basen, co umożliwia mu skuteczne i ciągłe oczyszczanie wody.

Jak działa skimmer do basenu?

Skimmer do basenu działa w bardzo prosty sposób. Zasysa on wodę z powierzchni basenu dzięki zastosowaniu pompy i rury, a następnie przepuszcza ją przez kosz filtrujący, który zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia. Zatrzymane w koszu liście, gałęzie, pył i płatki kwiatów można łatwo usunąć w trakcie codziennego czyszczenia basenu. Oczyszczacz działa na zasadzie ciągłego pobierania wody z powierzchni, dzięki czemu basen jest zawsze czysty i bezpieczny dla użytkowników.

Rodzaje skimmerów do basenu

Istnieją dwa podstawowe rodzaje skimmerów do basenu: wbudowany i zawieszany. Skimmer wbudowany jest zwykle instalowany w czasie budowy basenu i jest zamontowany w ścianie basenu. Skimmery zawieszane, zwane również powierzchniowe, są przeznaczone do montażu na powierzchni wody basenowej i są zwykle wykorzystywane do basenów ogrodowych, takich jak stelażowy czy rozporowy, na przykład marki Bestway czy Intex. Skimmer może być wykonany ze stali lub tworzywa ABS. Wybór rodzaju skimmera zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika.

 

Zalety skimmera do basenu

Korzyści z używania skimmera do basenu są liczne. Po pierwsze, skimmer pozwala na utrzymanie czystości wody w basenie, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także higieny i bezpieczeństwa użytkowników. Zbieracz eliminuje z powierzchni wody wszelkie zanieczyszczenia, które mogą wpłynąć na jakość wody i spowodować choroby skóry lub infekcje. Po drugie, skimmer zwiększa wydajność systemu filtrującego, co oznacza, że filtry muszą działać mniej czasu, co przyczynia się do oszczędności energii i zmniejszenia kosztów związanych z utrzymaniem basenu. Po trzecie, skimmer ułatwia codzienne czyszczenie basenu, dzięki czemu właściciel basenu może zaoszczędzić czas i wysiłek potrzebny do utrzymania basenu w czystości.

 

Jak dobrać skimmer do swojego basenu?

Wybierając skimmer do basenu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak wielkość basenu, rodzaj filtracji i poziom zanieczyszczeń. Skimmer powinien mieć odpowiednią wydajność, aby skutecznie usuwać zanieczyszczenia z powierzchni wody. W przypadku większych basenów zaleca się zainstalowanie kilku skimmerów, aby zapewnić równomierne pobieranie wody. Należy także brać pod uwagę wydajność nie mniej ważnego akcesorium, takiego jak pompa basenowa.

Dobry skimmer powinien być również łatwy w obsłudze i konserwacji, a jego wymiana lub naprawa powinna być możliwa bez konieczności wzywania specjalisty. W przypadku basenów ogrodowych warto zwrócić uwagę na skimmery zawieszane, które są bardziej uniwersalne i łatwiejsze w montażu. Jeśli jednak posiadamy basen wbudowany, skimmer wbudowany będzie lepszym rozwiązaniem.

Warto pamiętać, że skimmer do basenu jest niezbędnym narzędziem w utrzymaniu czystości i higieny basenu. Dobrze dobrane i właściwie użytkowane skimmery mogą znacznie ułatwić pracę właściciela basenu, a jednocześnie oszczędzić czas i pieniądze. Skimmery do basenu to niezbędne urządzenia dla każdego właściciela basenu, dzięki którym woda w basenie będzie czysta i bezpieczna.

Materiał promocyjny