Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Kremy na noc z Retinolem od Dottore: Retino, Retino Forte i Retino Eye

10.05.2023 11:40 | 0 komentarzy | 544 odsłony | red

Materiał promocyjny

W nocy skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Istotna jest więc jakość kosmetyków, które przed snem aplikujemy na skórę. Wiele korzyści może nam przynieść stosowanie kremów z Retinolem. Retinol wykazuje silne działanie przeciwstarzeniowe, regeneracyjne i odmładzające. Stymuluje produkcję kolagenu, przyspiesza odnowę komórkową i poprawia elastyczność skóry. Dzięki temu skóra staje się jędrna, promienna i wygląda młodziej. Kremy z Retinolem znajdziecie w ofercie dottore - pierwszej, polskiej marki kosmeceutyków wywodzącej się z medycyny estetycznej.
0
Kremy na noc z Retinolem od Dottore: Retino, Retino Forte i Retino Eye
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czym jest Retinol?

Retinol to forma witaminy A, która jest jednym z kluczowych składników stosowanych w kosmetologii. Witamina A jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania skóry, a jej pochodne, takie jak Retinol, wykazują szereg właściwości ważnych dla zdrowia i wyglądu skóry.

Główne korzyści wynikające ze stosowania Retinolu  to:

  • Stymulacja produkcji kolagenu: Retinol przyczynia się do zwiększenia produkcji kolagenu w skórze, co prowadzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek, linii mimicznych i utraty jędrności.
  • Przyspieszenie odnowy komórkowej: Retinol przyspiesza procesy odnowy komórkowej - dzięki temu skóra staje się gładka, a koloryt bardziej jednolity. Pomaga to również w redukcji przebarwień.
  • Regulacja wydzielania sebum: kremy zawierające Retinol pomagają w regulacji wydzielania sebum, co może być pomocne w przypadku osób ze skórą tłustą lub mieszaną. Cera staje się mniej błyszcząca, a pory mniej widoczne.
  • Leczenie trądziku: Retinol może być stosowany jako środek przeciwbakteryjny i przeciwzapalny, co sprawia, że jest pomocny w leczeniu trądziku.

Warto zauważyć, że Retinol to składnik aktywny i może początkowo powodować podrażnienia, zwłaszcza u osób o wrażliwej skórze. Dlatego zaleca się stopniowe wprowadzanie produktów z Retinolem oraz stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Kremy na noc - dlaczego są wskazane?

Regeneracja skóry podczas snu

Noc to czas, kiedy nasza skóra może się zregenerować i w pełni skorzystać z dobrodziejstw kosmetyków, które aplikujemy. Podczas snu procesy naprawcze przebiegają najintensywniej.

Wzmocnienie bariery lipidowej

Bariera lipidowa to warstwa tłuszczów, która chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz przed utratą wody. Kremy na noc są często bogate w składniki, które wzmacniają tę barierę. Są to między innymi Retinol, witaminy czy ceramidy. Wzmocnienie bariery lipidowej pomaga utrzymać skórę nawilżoną, zdrową i promienną.

Wyższa absorpcja składników aktywnych

Zadaniem kremów na noc jest dostarczanie skórze składników aktywnych, które są łatwo przyswajalne podczas snu. Retinol jest jednym z najbardziej skutecznych i silnie działających składników przeciwstarzeniowych, może przyczynić się do znacznego poprawienia kondycji skóry.

Kremy z Retinolem od Dottore - dlaczego warto?

Redukcja zmarszczek i linii mimicznych

Kremy na noc z Retinolem od Dottore, takie jak Retino, Retino Forte i Retino Eye, dzięki zawartości Retinolu, skutecznie redukują zmarszczki i bruzdy. Stymulują produkcję kolagenu, co prowadzi do poprawy elastyczności i jędrności skóry.

Poprawa jędrności i elastyczności skóry

Wysoka jakość składników aktywnych zawartych w kremach od Dottore, takich jak Retinol, kwas hialuronowy, peptydy czy witamina E, sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Regularne stosowanie tych kosmetyków przyczynia się do wyraźnej poprawy kondycji skóry.

Wyrównanie kolorytu i redukcja przebarwień

Retinol zawarty w kremach na noc wspomaga procesy odnowy komórkowej, co przekłada się na wyrównanie kolorytu skóry oraz redukcję przebarwień. Skóra staje się bardziej jednolita, a jej wygląd ulega poprawie.

Regulacja wydzielania sebum i zmniejszenie widoczności porów

Kremy na noc z Retinolem od Dottore, szczególnie Retino, Retino Forte, pomagają w regulacji wydzielania sebum oraz w zmniejszeniu widoczności porów. Dzięki temu skóra staje się bardziej matowa i gładka, co sprawia, że wygląda zdrowo i promiennie.

Jak stosować kremy z Retinolem?

Jak prawidłowo stosować kremy z Retinolem?

Nałóż niewielką ilość kremu na oczyszczoną i suchą skórę twarzy, szyi oraz dekoltu, omijając okolice oczu (chyba że używasz kremu Retino Eye, przeznaczonego do pielęgnacji tej delikatnej okolicy). Wmasuj krem delikatnymi ruchami, aż do całkowitego wchłonięcia.

Częstotliwość stosowania

Retinol to składnik aktywny, który może początkowo powodować podrażnienia ( w szczególności u osób o wrażliwej skórze). Zaleca się więc rozpoczęcie stosowania kremów z Retinolem od 2-3 razy w tygodniu. Stopniowo można zwiększać częstotliwość stosowania do codziennego. W ten sposób pozwolisz swojej skórze na adaptację do działania Retinolu.

Połączenie z innymi kosmetykami i zabiegami pielęgnacyjnymi

Kremy z Retinolem od Dottore można łączyć z innymi kosmetykami, takimi jak nawilżające serum, kremy czy maseczki. Warto jednak unikać stosowania Retinolu jednocześnie z innymi, silnymi składnikami aktywnymi, takimi jak witamina C czy kwasy owocowe (AHA). W razie wątpliwości skonsultuj się z dermatologiem lub kosmetologiem.

Ostrzeżenia i przeciwwskazania

Kremy z Retinolem nie są zalecane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ponadto, Retinol zwiększa wrażliwość skóry na działanie promieni słonecznych, dlatego ważne jest, aby podczas stosowania kosmetyków z Retinolem używać również kremów z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim współczynniku ochrony (SPF 30 lub wyższy). Unikaj stosowania Retinolu na skórę podrażnioną, zranioną lub w przypadku aktywnego trądziku.

Podsumowując, kremy na noc z Retinolem stanowią istotny element skutecznej pielęgnacji skóry, szczególnie dla osób pragnących walczyć z oznakami starzenia, poprawić koloryt skóry czy redukować niedoskonałości. Wzbogacenie wieczornej pielęgnacji o kosmeceutyki takie jak Retino, Retino Forte czy Retino Eye od Dottore, przyniesie wiele korzyści.

Materiał promocyjny