Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Nie ma problemów z zaparkowaniem przy dworcu PKP i podróżą do Krakowa

26.07.2016 10:32 | 0 komentarzy | 6 147 odsłon | Anna Jarguz

We wtorek pierwsi pielgrzymi byli na trzebińskim dworcu kolejowym o 4 nad ranem. Na obchody Światowych Dni Młodzieży do stolicy Małopolski wyjeżdżają grupami. Tłoku nie ma.

0
Nie ma problemów z zaparkowaniem przy dworcu PKP i podróżą do Krakowa
Grupa z Francji czekająca na pociąg do Krakowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czym dla ciebie są Światowe Dni Młodzieży?

Władze miasta ostrzegały przed utrudnieniami w ruchu. Obawiały się również, że może być problem ze znalezieniem miejsca postojowego. Dla mieszkańców wyznaczyły nowe przy ul. Dworcowej. Są puste. Podobnie parking przy dworcu. Wolne miejsce można znaleźć nawet na tym, wybrukowanym kostką naprzeciwko poczty. Prywatnych samochodów jest zdecydowanie mniej, niż zwykle.

- Pielgrzymi wyjeżdżają do Krakowa od wczesnych godzin porannych. Przyjeżdżają na dworzec grupami. Nie ma problemów z wyjazdem i podróżą pociągiem - mówi Rafał Lutyński, który z ramienia PKP służy informacją i kieruje uczestników ŚDM.

Część dociera na dworzec autokarami. Wielu przychodzi na pociąg pieszo. Towarzyszą im wolontariusze.

- Wyjeżdżam na wakacje. Myślałam, że będzie problem z zakupem biletu. Dlatego kupiłam wcześniej przez internet. Tymczasem kolejki przy kasie nie ma. Na dworcu też pusto. Tylko na pierwszym peronie stoi grupka pielgrzymów - mówi spotkana na dworcu we wtorek rano mieszkanka Trzebini.