Nie masz konta? Zarejestruj się

Komunikacja

Pociągami przyjechało do Krakowa ponad 50 tysięcy pielgrzymów

25.07.2016 17:06 | 1 komentarz | 5 427 odsłon | PKP

W poniedziałek ruch pociągów przebiega bez zakłóceń. W przeddzień rozpoczęcia centralnych obchodów Światowych Dni Młodzieży do Krakowa dotrze największa grupa pielgrzymów.

1
Pociągami przyjechało do Krakowa ponad 50 tysięcy pielgrzymów
Materiały prasowe PKP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przewoźnicy uruchomią 25 lipca łącznie 44 dodatkowe pociągi. Od soboty z 300 zamówionych składów do Krakowa przyjechało już ponad 100. Na wypadek wyższej frekwencji pasażerów w Warszawie i we Wrocławiu czekają składy rezerwowe. Frekwencja w pociągach wynosi od 90 do 100 proc. Podobnie jest w pociągach odjeżdżających z Krakowa. Mieszkańcy Małopolski prawdopodobnie zdecydowali się na wyjazdy wakacyjne w okresie ŚDM.

W poniedziałek spodziewany jest przyjazd największej liczby podróżnych do stolicy Małopolski. Pociągi zmierzające do Krakowa nie są przepełnione. Podróże na centralne obchody ŚDM rozłożyły się w czasie - część uczestników dojeżdża już od środy.

Do przewiezienia pielgrzymów na czas obchodów ŚDM przewoźnicy przygotowali ponad 500 (rozkładowych i dodatkowych) pociągów, w których jest blisko 580 tys. miejsc.

Nad sprawnością i bezpieczeństwem ruchu kolejowego czuwa ponad 1000 specjalistów m.in. w dyspozyturach centralnych, lokalnych i dyżurnych ruchu na stacjach. Bezpieczeństwo na terenach kolejowych zapewnia Straż Ochrony Kolei we współpracy z innymi służbami. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży patrole funkcjonariuszy SOK zostały wzmocnione. Do 3 sierpnia tereny kolejowe będzie zabezpieczać nawet 1000 funkcjonariuszy SOK w ciągu doby. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów w całym kraju czuwa prawie 3 tys. funkcjonariuszy służb, m.in. Straży Ochrony Kolei.