Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jakie są rodzaje odkurzaczy przemysłowych i do czego się nadają?

05.07.2024 14:14 | 0 komentarzy | 412 odsłon | red

Materiał promocyjny

Odkurzacze przemysłowe są niezastąpionymi urządzeniami w wielu branżach, oferując różnorodne funkcje dostosowane do specyficznych potrzeb czyszczenia. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru odpowiedniego odkurzacza jest klasa filtracji, która określa rodzaj zanieczyszczeń, jakie urządzenie może skutecznie usuwać. Wyróżnia się trzy główne klasy odkurzaczy przemysłowych: L, M i H. Każda z nich jest przeznaczona do różnych typów zanieczyszczeń i zastosowań.
0
Jakie są rodzaje odkurzaczy przemysłowych i do czego się nadają?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odkurzacze przemysłowe klasy L

Zastosowanie:

Odkurzacze klasy L są przeznaczone do usuwania mniej niebezpiecznych zanieczyszczeń, takich jak kurz, piasek i niewielkie ilości pyłu drzewnego. Idealnie sprawdzają się w zastosowaniach takich jak warsztaty stolarskie, magazyny oraz biura, gdzie ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi substancjami jest minimalne.

Cechy:

 • Skuteczność filtracji na poziomie co najmniej 99% dla cząsteczek o średnicy większej niż 1 mikrometr.

 • Wytrzymałe filtry, które można łatwo wymieniać i czyścić.

 • Przystępna cena, dzięki czemu są dostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw.


Odkurzacze przemysłowe klasy M

Zastosowanie:

Odkurzacze klasy M są przeznaczone do usuwania średnio niebezpiecznych zanieczyszczeń, takich jak pyły mineralne, pył gipsowy, betonowy oraz pył z tworzyw sztucznych. Są idealne do zastosowań w budownictwie, przemyśle oraz podczas remontów, gdzie istnieje większe ryzyko kontaktu z szkodliwymi cząstkami.

Cechy:

 • Skuteczność filtracji na poziomie co najmniej 99,9% dla cząsteczek o średnicy większej niż 0,1 mikrometra.

 • Wyposażone w systemy automatycznego czyszczenia filtrów, co zapewnia długotrwałą efektywność pracy.

 • Wzmocniona konstrukcja odporna na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.


Odkurzacze przemysłowe klasy H

Zastosowanie:

Odkurzacze klasy H są przeznaczone do usuwania najbardziej niebezpiecznych zanieczyszczeń, takich jak pyły azbestowe, pyły ołowiowe, pleśń, zarodniki grzybów oraz inne toksyczne i rakotwórcze substancje. Znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, szpitalach oraz w procesach usuwania azbestu.

Cechy:

 • Skuteczność filtracji na poziomie co najmniej 99,995% dla cząsteczek o średnicy większej niż 0,1 mikrometra.

 • Wyposażone w zaawansowane systemy filtracji HEPA, które zatrzymują nawet najdrobniejsze cząsteczki.

 • Szczelna konstrukcja i specjalne worki na odpady, które minimalizują ryzyko wycieku zanieczyszczeń podczas pracy i wymiany filtrów.

Pod tym linkiem znajdziesz aktualną ofertę odkurzaczy przemysłowych w atrakcyjnych cenach: myjki.com/480-odkurzacze-przemyslowe


Wady i zalety odkurzacza przemysłowego


Zalety

 1. Wysoka wydajność i moc ssania: Odkurzacze przemysłowe charakteryzują się znacznie wyższą mocą ssania w porównaniu do standardowych odkurzaczy domowych, co umożliwia szybkie i skuteczne usuwanie nawet najtrudniejszych zanieczyszczeń.

 2. Wszechstronność zastosowań: Dzięki różnym klasom filtracji (L, M, H) oraz funkcjom, odkurzacze przemysłowe mogą być używane w szerokim zakresie branż, od warsztatów stolarskich po przemysł chemiczny i farmaceutyczny.

 3. Wytrzymałość i trwałość: Konstrukcja odkurzaczy przemysłowych jest zaprojektowana z myślą o długotrwałym użytkowaniu w trudnych warunkach.
  Wykorzystanie wytrzymałych materiałów i komponentów sprawia, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

 4. Zaawansowane systemy filtracji: Wiele modeli jest wyposażonych w zaawansowane systemy filtracji, takie jak filtry HEPA, które skutecznie zatrzymują nawet najdrobniejsze cząsteczki, co jest szczególnie ważne w środowiskach wymagających wysokiego standardu czystości powietrza.


Wady

 1. Wysoki koszt zakupu: Są zazwyczaj droższe niż ich domowe odpowiedniki. Wysokiej jakości urządzenia, zwłaszcza te z zaawansowanymi systemami filtracji i dodatkowymi funkcjami, mogą stanowić znaczną inwestycję dla przedsiębiorstwa.

 2. Wymagania konserwacyjne: Regularna konserwacja jest niezbędna do utrzymania ich w optymalnym stanie. Wymaga to czasu i dodatkowych kosztów związanych z wymianą filtrów, worków na odpady oraz ewentualnych napraw.

 3. Wielkość i waga: Ze względu na swoją konstrukcję i funkcje, odkurzacze przemysłowe są zazwyczaj większe i cięższe. Może to stanowić wyzwanie w miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona, a przenoszenie urządzenia wymaga dodatkowego wysiłku.

 4. Hałas podczas pracy: Wysoka moc ssania często wiąże się z generowaniem większego hałasu. Choć niektóre nowoczesne modele są zaprojektowane z myślą o redukcji hałasu, nadal mogą być głośniejsze niż standardowe odkurzacze, co może wpływać na komfort pracy w niektórych środowiskach.
Podsumowanie

Wybór odpowiedniego odkurzacza przemysłowego zależy w dużej mierze od rodzaju zanieczyszczeń, które trzeba usunąć, oraz od specyfiki środowiska pracy. Odkurzacze klasy L są przeznaczone do usuwania mniej niebezpiecznych zanieczyszczeń, takich jak kurz i piasek, sprawdzając się w mniej wymagających warunkach, gdzie ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi substancjami jest minimalne. Odkurzacz do gipsu w zupełności wystarczy w klasie M, która jest przeznaczona do średnio niebezpiecznych zanieczyszczeń, takich jak pył gipsowy, pyły mineralne i betonowe. Natomiast klasa H jest niezbędna w najbardziej niebezpiecznych środowiskach, gdzie skuteczna filtracja jest kluczowa dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Zrozumienie różnic między tymi klasami pozwala na lepsze dopasowanie urządzenia do konkretnych potrzeb, co przekłada się na wyższą efektywność sprzątania i większe bezpieczeństwo w miejscu pracy.
Materiał promocyjny