Nie masz konta? Zarejestruj się

Grojec

OSP Grojec świętuje 110 lat. Kto był na imprezie? (WIDEO, ZDJĘCIA)

12.05.2024 13:00 | 0 komentarzy | 2 694 odsłony | Łukasz Dulowski
Uroczystość w Grojcu to nie tylko część oficjalna i m.in. wręczenie odznaczeń dla druhów, ale też na bogato przygotowany poczęstunek.
0
OSP Grojec świętuje 110 lat. Kto był na imprezie? (WIDEO, ZDJĘCIA)
Podczas obchodów 110 lat OSP Grojec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Strażacy są jak żołnierze czuwający nad naszym bezpieczeństwem. Kondycja jednostki jest bardzo dobra, pełna dyspozycyjność i mobilność - stwierdził brygadier Marcin Głogowski, zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie.

Ojciec Bartłomiej Mazurkiewicz z klasztoru bernardynów w Alwerni podkreślił, że strażacy z Grojca bardzo pomagają klasztorowi.

- Co prawda OSP Alwernia, która konkuruje z wami, już trochę wzięła się do roboty i panowie coraz częściej pojawiają się w klasztorze. My się tylko z tego cieszymy - zaznaczył.

Po części oficjalnej strażacy zaprosili do domu ludowego, gdzie dla wszystkich uczestników imprezy serwowano m.in. kotlet devolay z ziemniakami i mizerią.

Ochotnicza Straż Pożarna w Grojcu powstała w 1914 r. przy działającym wówczas kółku rolniczym. Podstawowym sprzętem była konna sikawka.

- Z okazji 110-lecia istnienia OSP Grojec chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przez ten czas z oddaniem i poświęceniem dzierżyli sztandar naszej jednostki - powiedział wieloletni strażak z Grojca Krzysztof Łuszczek.

Obecnie zarząd OSP Grojec tworzą: Krzysztof Ciupek (prezes), Kamil Łuszczek (wiceprezes), Krystian Łuszczek (wiceprezes), Radosław Halski (naczelnik), Bartłomiej Piechota (zastępca naczelnika), Ewelina Spytkowska (sekretarz), Agnieszka Halska (skarbnik), Kazimierz Spytkowski (gospodarz), Marcin Bazarnik (kronikarz).