Nie masz konta? Zarejestruj się

Chełmek

Klub wycofał zespół z rozgrywek piłkarskich, na wiosnę będzie mniej grania

19.02.2024 15:00 | 0 komentarzy | 6 863 odsłon | Michał Koryczan

Grająca w piątej lidze piłkarskiej drużyna Wiślanki Grabie nie przystąpi do rundy wiosennej. KS Chełmek stracił tym samym kolejnego rywala w walce o punkty.

0
Klub wycofał zespół z rozgrywek piłkarskich, na wiosnę będzie mniej grania
W poprzednim sezonie Wislanka Grabie grała m.in. z MKS Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już w grudniu zeszłego roku pojawiły się doniesienia, że Wiślanka Grabie miałaby zawiesić działalność i wycofać zespół z rozgrywek piątej ligi.

Dotychczasowi członkowie zarządu klubu zrezygnowali bowiem z dalszej działalności, a podczas walnego zebrania nie udało się wybrać nowych władz.

Po kilku tygodniach do Podokręgu Piłki Nożnej Wadowice (prowadzi w tym sezonie rozgrywki zachodniej grupy małopolskiej piątej ligi) trafiło pismo od Wiślanki Grabie z informacją o wycofaniu drużyny seniorów z piątej ligi zachodniej.

„Z dniem 15 lutego 2024 roku jesteśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek V ligi małopolskiej - grupa zachodnia. W związku z tym, iż nie udała się dwukrotna próba powołania nowych władz klubu, jak również z braku zainteresowania działalnością klubu ze strony miejscowej społeczności oraz niewielka pomoc finansowa Gminy Wieliczka zmusiły nas do podjęcia decyzji o zawieszeniu działalności Klubu Sportowego Wiślanka Grabie" - czytamy w piśmie opublikowanym przez Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Tym samym występujący w zachodniej grupie małopolskiej piątej ligi KS Chełmek stracił drugiego rywala. Niedawno drużynę z tych rozgrywek wycofały Karpaty Siepraw.

Na wiosnę piątoligowców czeka więc mniej grania. Zamiast 15 meczów, każdy z zespołów zagra po 13 spotkań ligowych.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu grające w małopolskiej czwartej lidze Wierchy Rabka Zdrój wycofały drużynę rozgrywek, w których rywalizuje MKS Trzebinia. Zdecydowały o tym sprawy finansowe.