Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Rozwiązania na trądzik - skuteczne zabiegi medycyny estetycznej dla osób z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi

01.08.2023 19:49 | 0 komentarzy | 3 631 odsłony | red

Materiał promocyjny

Z trądzikiem borykają się nie tylko nastolatkowie, ale również dorośli. Jest to problem natury estetycznej, jednak nie można zapominać w nim o istotnym aspekcie chorobowym. Świadome podejście do leczenia świadczy bowiem o odpowiedzialności i trosce o swoje zdrowie. Zabiegi medycyny estetycznej mogą wesprzeć walkę z niedoskonałościami cery oraz pomóc w złagodzeniu widoczności blizn potrądzikowych. To sposób na poprawę kondycji skóry i zdrowy wygląd. Jakie zabiegi można rozważyć w przypadku zaburzeń w zakresie pracy gruczołów łojowych i nawracającego trądziku?
0
Rozwiązania na trądzik - skuteczne zabiegi medycyny estetycznej dla osób z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Peeling medyczny dla skóry z trądzikiem

Przetłuszczająca cera i zmiany trądzikowe predysponują do stosowania peelingów medycznych. To chociażby zabiegi, które stosują osoby podatne na występowanie rozszerzonych porów i ze skłonnościami do przetłuszczania się cery. Profilaktyka i przeciwdziałanie może pomóc złagodzić objawy trądziku, do których należą stany zapalne skóry, zmiany ropne, krosty i blizny. Odpowiednie procedury zabiegowe można wykonać w klinice medycyny estetycznej w Warszawie.

Peelingi medyczne mają za zadanie głęboko oczyścić skórę, a także usunąć martwy naskórek. Tym samym powierzchowne blizny i zmiany trądzikowe ulegają zredukowaniu. Pozbycie się martwych komórek skóry wyrównuje również koloryt cery, na którego zmianę może mieć wpływ również sam trądzik. Warto dodać, iż po takim zabiegu usuwa się niejako barierę w postaci wspomnianego martwego naskórka i zwiększa się przyswajalność wartości odżywczych dostarczanych skórze wraz z preparatami pielęgnacyjnymi.

Peelingi chemiczne na bazie kwasów o działaniu złuszczającym

W przypadku peelingu chemicznego na skórę pacjenta nakładane są preparaty o odpowiednim stężeniu i o działaniu złuszczającym. Na wstępnie oczyszczony naskórek aplikuje się substancje, których skład opiera się np. na kwasie migdałowym, czy salicylowym. Poszczególne składniki preparatów są wchłaniane wgłąb skóry, powodując złuszczenie martwego naskórka. Po kilkunastu minutach preparat się zmywa, a cerę zabezpiecza się delikatnym kremem lub maską o działaniu kojącym.

Cała procedura ma na celu uregulowanie pracy gruczołów łojowych i zmniejszenie nadprodukcji łoju, który powoduje zablokowanie porów, powstawanie stanów zapalnych i nieestetycznych, często ropnych wykwitów. Zazwyczaj zabiegi powtarzane są co kilka tygodni, dzięki czemu uzyskuje się efekt oczyszczenia skóry, redukcji trądziku i rozjaśnienia spowodowanych nim blizn.

Leczenie trądziku z pomocą lasera

Jednym z zabiegów wspomagającym leczenie trądziku jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Z jego pomocą w sposób kontrolowany doprowadza się do miejscowego uszkodzenia skóry. Wiązka lasera w czasie wykonywanej procedury jest absorbowana przez znajdującą się w tkankach wodę, doprowadza do jej podgrzania i wyparowania. Drobne uszkodzenia otoczone zdrową tkanką podlegają natomiast szybszej regeneracji i produkują więcej włókien kolagenowych oraz elastyny.

Zabieg ten ma pozytywny wpływ na gruczoły łojowe znajdujące się w skórze. Pomaga w leczeniu objawów trądziku i redukuje podatność skóry na występowanie nowych wykwitów i zaskórników. Jednocześnie wspomniana wiązka laserowa wzmaga odnowę skóry, co usprawnia łagodzenie nieestetycznych blizn potrądzikowych.

Zabiegi wykorzystujące fale radiowe i ultradźwięki

Jak zabiegi tego typu oddziałują na skórę podatną na trądzik? Przede wszystkim fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości doprowadzają do podgrzania tkanek i powstawania mikroskopijnych uszkodzeń. Te natomiast mobilizują skórę do intensywniejszej regeneracji i odbudowy przed produkcję włókien kolagenowych i elastyny.

Z kolei ultradźwięki przyczyniają się do zwiększenia wchłanialności substancji odżywczych w głębszych partiach tkanek. Powodują ich nawilżenie powierzchownie i w kolejnych warstwach skóry. Jednocześnie poddane są głębokiemu natlenieniu. Przygotowanie skóry do aplikowanych preparatów, jej natlenienie i złuszczenie martwego naskórka ma na celu zrewitalizowanie i odżywienie tkanek.

Z tych procedur korzystają osoby z cerą trądzikową, a także występującymi na powierzchni naskórka zrogowaceniami. To również zabieg dedykowany klientom z rozszerzonymi porami i nieprawidłową pracą gruczołów łojowych.

Materiał promocyjny